Hocadan sınav kağıdımı ısrarla isteyebilir miyim?

Faruk T

Centipat
Daha fazla  
Matematik sınavı olduk. Testti, 20 soru. Herkes beklediğinden 10-20 puan düşük aldı. 49 alan bile var. Yani, nasıl 49 oluyor anlamadım. Her soru 5 puan ve test. Normalde başarısız olan öğrenciler 80 gibi puanlar aldı. Matematik dehası diye bildiğimiz çocuk 70 aldı. Ben 75 aldım. Sınav kağıdımı görmek istediğimi söyledim, okullar açılırsa gösterecekmiş. Sınav kağıdımı görmek için yasal olarak hakkım var mı?

Normal şartlarda yasal olarak hakkınız var fakat pandemi şartları nedeniyle ya biraz zor görürsünüz, ya da hiç göremeyebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla sınav olunduktan sonra 3 gün sınav kağıtları okulda duruyormuş virüs tedbiri sebebiyle.
Allah Allah ya. Bu sınav sonuçları çok garip çıktı, merak ediyoruz.

Matematik sınavı olduk. Testti, 20 soru. Herkes beklediğinden 10-20 puan düşük aldı. 49 alan bile var. Yani, nasıl 49 oluyor anlamadım. Her soru 5 puan ve test. Normalde başarısız olan öğrenciler 80 gibi puanlar aldı. Matematik dehası diye bildiğimiz çocuk 70 aldı. Ben 75 aldım. Sınav kağıdımı görmek istediğimi söyledim, okullar açılırsa gösterecekmiş. Sınav kağıdımı görmek için yasal olarak hakkım var mı?

Her soru 5 puan olan sınavda 49 almak. Komik.

Her soru 5 puan olan sınavda 49 almak. Komik.
Yani çok ilginç. Açık uçlu da değil. Dümdüz test. İnşallah bir yerde hata vesaire vardır.
Matematik dehası ne hocam? Çok saf birisisiniz anlaşılan. Böyle bir talebiniz varsa en iyisi veliniz görüşsün ya da kendiniz görüşürseniz biraz tavrınız ağır olsun yoksa hoca başından salar.
Deha derken, biz 6. Sınıfta iken falan o 8. Sınıf matematiği görüyordu. Fazladan matematik etütüne layık görmüştü onu hocalar.

Sınav kağıdının altında her sorunun doğru cevabı 5 puandır diye bir yazı var mıydı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı