Hocalar sınıfta bırakabilir mi?

pawlab

Decapat
Arkadaşlar ortalamam 50'nin üzerinde ve şu an sınıfı geçiyorum ama hocalar karneleri ayarlarken beni bırakma şansları var mı? Yani hocalar bunu bırakalım diyebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ortalamam 50'nin üzerinde ve şu an sınıfı geçiyorum ama hocalar karneleri ayarlarken beni bırakma şansları var mı? Yani hocalar bunu bırakalım diyebilir mi?
Bırakırlar.
geçen sene 10.sınıfız okul bitti bitecek 60 55 notu olan arkadaşıma 30 30 vermiş bir edebiyatcı tanıdım.

Dersten değil o sene sınıftan kaldı.

Üstüne üstlük biz son anadolu sınıfıydık biz mezun olunca okul tamamen mesleğe dönecekti yani bizden önceki sınıflar da meslek.

Puanı gereği nakil alamadı meslek sınıfların da devam ediyor not dilen demiştik onda da "ben delikanlı adamım paşalar gibi sınıfta kalırım" dedi, kaldı.

Kısaca hocayla aran iyi değilse sınıfta kalma. Bi not verir anadoluysan mesleğe düşersin :)

Tüm notlar performanslar girildi ortalamam 63 yani şimdi eokul üzerinde değişiklik yapıp bırakma şansları var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabi ki bırakmazlar, bırakamazlar. Yönetmelikte bir öğrenciyi bırakmak öyle kokay değil ayrıca bırakmak çözüm değil. İçiniz rahat olsun biz şu anda öğrencilerimizi geçiriyoruz çünkü bırakmak öğrenciye daha çok zarar veriyor. Tabi ortaokul yönetmeliğine göre konuştum. Lisede durumlar nasıl olur bilmiyorum ama mantık aynı.

Tabi ki bırakmazlar, bırakamazlar. Yönetmelikte bir öğrenciyi bırakmak öyle kokay değil ayrıca bırakmak çözüm değil. İçiniz rahat olsun biz şu anda öğrencilerimizi geçiriyoruz çünkü bırakmak öğrenciye daha çok zarar veriyor. Tabi ortaokul yönetmeliğine göre konuştum. Lisede durumlar nasıl olur bilmiyorum ama mantık aynı.
9.Sınıfım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı