HOI 4 Combat Width kaç olmalı?

hacı baba

Hectopat
Yeni gelen No Step Back isimli DLC paketi ile oyunun en önemli şeyi olan "Combat Width" mekanizmasının değiştiğini söylediler. Yeni gelen No Step Back ile ordular kaç combat width olmalı?

Yeni gelen No Step Back isimli DLC paketi ile oyunun en önemli şeyi olan "Combat Width" mekanizmasının değiştiğini söylediler. Yeni gelen No Step Back ile ordular kaç combat width olmalı?
Orduyu götüreceğin yere göre değişiyor. Yine de ideali 24-26 width ancak bölgenin altyapısı iyi değilse o bile fazla olur.

Artık her coğrafyanın width'i değişti diye biliyorum. Ormanlar için 42, şehirler için 32; dağ, çöl ve düzlükte 35 en iyisi gibi duruyor. Artık direkt ezbere 40'a çekip her yerde yok edemiyoruz🙂

Combat width mekaniği değişse bile 40W tanklar ve 20W SPG'ler hala iş yapıyor. En azından singleplayer'da. Piyadeleri tam olarak deneyimleyemedim ama çok sıkıntı olmayacak gibi. Zaten çoğu oyuncu istisna ülkeler dışında piyadeleri cephe tutmak için kullanıyor. Tabii multi için çok daha uygun templateler gerekecek. Sadece biraz bekleyip bu oyuna yüzlerce/binlerce saatini gömmüş adamların önerilerini görmek lazım. Çok fazla deneyimim olmadığı için maalesef güzel bir template öneremiyorum.

Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim ama Sovyetleri oynaması birazcık daha zorlaşmış galiba. Türkiye ile 40W'lik bir Infantry birliği kurdum. Sovyetler Birliği'nin tanklarını, uçağım olmamasına rağmen ittirdim.

Geri
Yukarı