Hoi 4’de savaşın bir yerden sonra tıkanması

Bir şey daha sormak istiyorum, sadece düz piyade eğitiyorum. Bunun yanında ne eğitmeliyim?
Blitzkrieg doktrininden gidecekseniz zırhlı, motorize ve mekanize birimler ve topçular çok önemli. Tabi normalde de zırhlı birimler eğitmekte fayda var. Uçakla indirme yapacaksanız paraşütçü, denizden çıkarma yapacaksanız denizci, ve savaştığınız bölgelerde çok dağlık arazi varsa dağcı basmanız gerekebilir. Süvari birlikleri de işe yarıyor, tabi normal piyade deyip bırakmamak lazım normal piyade bölüklerine top ekleyerek veya destek ekipmanları ekleyerek güçlendirebilirsiniz.
Ama örnek vermek gerekirse Amerika oynuyorsanız onların doktrini zırhlı ve mekanize tümenlerle fazla ilgili olmadığı için genel olarak piyade basabilirsiniz ve özel kuvvetler dahil.
Normal bir bölükte genel olarak 6 birim piyade ve destek olarak hendek kazma oluyor mesela şöyle yapabilirsiniz:
7 birim piyade 2 birim topçu
Destek ekipmanı olarak, Hendek ekipmanı Keşif ekipmanı Topçu desteği.

SS olarak attığım template çok güçlü mesela bunun yanında aşırı masraflı tabii ki.

Dosya Ekleri

• 300px-Division_designer_companies.png
    300px-Division_designer_companies.png
    37 KB · Görüntüleme: 91
Lojistik derken tüfek miktarı falan mı? Eğer onu soruyorsan hepsi yeterli, hiçbir sorun yok. Araştırma ağacındaki ikinci tüfeği açtım ve 32 askeri fabrikadan 17'si bunu üretiyor. Günde 160. Sağlık kiti gibi bir şey var, o da gayet yeterli diye düşünüyorum. Lojistik ve üretim kısmında hiçbir zaman sorun yaşamadım.

Saldırı Template'i ne? Pek bilmiyorum da... Hiç topçum yok diyebilirim, sadece piyade eğitiyorum ve piyadelerle savaşıyorum. Tank gayet yeterli durumda. Destek birimi ne oluyor?
Generallerdeki ünleme tıkladığımda şu yazıyor: Eki Görüntüle 657743

Cidden bu işten anlıyorsunuz, Almanya Belçika'yı aldığı gibi Farnsa'yı düşürdü ancak işin komik tarafı, Fransa yenilir yenilmez İsviçre'ye yenildim :D
İlginç bir gelişme oldu ve tam İsviçre'ye yenildim derken arkadan Almanya geldi ve kurtardı. Çok şaşkınım.

Hocam 2. dünya savaşını biliyorsanız öyle ilerleyin. Ben ilk oynayışım da Hollanda ile Belçika'dan girip daldım Fransa'ya. Gerçekte de öyle oluyor zaten 😁

Geri
Yukarı