HOI 4'e gelen güncellemeyi nasıl buldunuz?

Supply sistemini hiç beğenmedim ve army exp olayınıda hiç beğenmedim sovyet alman savaşında 300 exp kastım İspanya iç savaşı ve japon Çin savaşında 200-300'e yakın exp gelirken şimdi 150 geliyor ki doktrin için aşırı gerekli oyunda ekmekle exp arıyoruz Supply olayı bence fiyasko sadece oyunu karmaşıklaştırıyor ama tank yapmak güzel olmuş fakat tank parçalarını araştırdığımız için geç tank basıyoruz.
Tank yapma olayı DLC'ye özel değil miydi_

Komutan paneli olayını ben çok beğendim. Değişen supply sistemi oyunu iyice detaylandırdı. Genel olarak beğendim, oyunu daha da güzelleştirdi diyebilirim.

Beğenmemenin tek sebebi ne olduğunu bilmiyor olman mı? Anlaması zor bir şey yok ki ortada? Dağıtım merkezleri var, oradan atla ya da kamyonla dağılıyor. Merkeze trenle geliyor. Bu kadar basit. Niye her şeyi bu kadar abartmak zorundasınız ki? Gayet güzel bir güncelleme. En başından beri böyle olması gerekiyordu.
XP sistemini de beğenmedim. Zaten yakındığım şey 2-3 senedir aynı devam eden şeyi 1 gecede değiştirmeleri.
Evet DLC'ye özel.
Ben vanilla versiyonundan bahsediyorum.

XP sistemini de beğenmedim. Zaten yakındığım şey 2-3 senedir aynı devam eden şeyi 1 gecede değiştirmeleri.
XP sistemi de mantıklı olmuş. Savaş stratejilerini savaşta edindiğin tecrübelerle geliştiriyorsun işte. Ayrıca oturduğun yerden bile tecrübe geliyor ki? Sadece danışmanlarla günde 0.25 army XP alıyordum ben. Oyun başında 2 adviser aldım, takır takır XP farmladılar koca yürekliler. 1 focus bitene kadar 15-20 XP geliyordu, hiçbir şey yapmadan. Almanla hiç XP sıkıntısı çekmedim. Mekanikler abartılacak kadar karmaşık değil, 2-3 oyunda öğrendim. Doktrinleri zaten araştırması 250-300 gün falan sürüyordu eskiden de. Yani XP yerine araştırarak açsanız da yine aynı zorlukta oluyor, düşünün biraz.

Supply dediğim gibi karmaşık değil. Tren rayları supply vermiyor sadece dağıtım merkezine yani Hub'a götürüyor. Hub'a tıklayınca at resmi çıkıyor, onun anlamı trenle gelen supply at arabalarıyla bölgeye dağıtılıyor demek. Ona tıklayıp kamyon yapıyorsun, hatta bir kere daha tıklarsan daha çok kamyonla daha çok dağıtmaya başlıyor. Mantıken kamyonla dağıtınca daha uzağa da ulaşabiliyor supply. Bu kadar basit. Tren yolların ne kadar gelişmiş olursa Hub'a o kadar çok supply geliyor doğal olarak. Yerel supply'lar hala duruyor ayrıca. Victory point'ler 1.5 supply veriyordu sanırım, infrastructure'lar da yine supply veriyor.

Al oyunu yine öğrendin işte, bu kadar basit🙂

XP sistemi de mantıklı olmuş. Savaş stratejilerini savaşta edindiğin tecrübelerle geliştiriyorsun işte. Ayrıca oturduğun yerden bile tecrübe geliyor ki? Sadece danışmanlarla günde 0.25 army XP alıyordum ben. Oyun başında 2 adviser aldım, takır takır XP farmladılar koca yürekliler. 1 focus bitene kadar 15-20 XP geliyordu, hiçbir şey yapmadan. Almanla hiç XP sıkıntısı çekmedim. Mekanikler abartılacak kadar karmaşık değil, 2-3 oyunda öğrendim. Doktrinleri zaten araştırması 250-300 gün falan sürüyordu eskiden de. Yani XP yerine araştırarak açsanız da yine aynı zorlukta oluyor, düşünün biraz.

Supply dediğim gibi karmaşık değil. Tren rayları supply vermiyor sadece dağıtım merkezine yani Hub'a götürüyor. Hub'a tıklayınca at resmi çıkıyor, onun anlamı trenle gelen supply at arabalarıyla bölgeye dağıtılıyor demek. Ona tıklayıp kamyon yapıyorsun, hatta bir kere daha tıklarsan daha çok kamyonla daha çok dağıtmaya başlıyor. Mantıken kamyonla dağıtınca daha uzağa da ulaşabiliyor supply. Bu kadar basit. Tren yolların ne kadar gelişmiş olursa Hub'a o kadar çok supply geliyor doğal olarak. Yerel supply'lar hala duruyor ayrıca. Victory point'ler 1.5 supply veriyordu sanırım, infrastructure'lar da yine supply veriyor.

Al oyunu yine öğrendin işte, bu kadar basit🙂
Valla öğrendim sağol :D

Tank, komutan, doktrin, yüzen liman tarafını beğendim fakat supply beni oyundan soğutturdu, hatta o trendi supply hubbdı o kısıma hiç girmiyorum direkt kargo uçaklarıyla hallediyorum artık.
Keşke bu DLC ile bu kadar uğraşacaklarına optimizasyon ile uğraşsalardı.
Özellikle deniz savaşları çok sıkıntıya girdi submarineler doğru düzgün konvoy tutmuyor, çatışmada olan gemilere destek yolluyorum gemiler savaşa katılmıyor. Büyük bir ihtimal sürüm düşürücem.

Tank, komutan, doktrin, yüzen liman tarafını beğendim fakat Supply beni oyundan soğutturdu, hatta o trendi Supply hubbdı o kısma hiç girmiyorum direkt kargo uçaklarıyla hallediyorum artık.
Keşke bu DLC ile bu kadar uğraşacaklarına optimizasyon ile uğraşsalardı.
Özellikle deniz savaşları çok sıkıntıya girdi submarineler doğru düzgün konvoy tutmuyor, çatışmada olan gemilere destek yolluyorum gemiler savaşa katılmıyor. Büyük bir ihtimal sürüm düşüreceğim.

Supply bu kadar karmaşık olmasa çok güzel DLC aslında 1100 saatim var oyundan soğuttu artık bu DLC.

Ben tek oynayışta çözdüm arkadaşların aksine tabii DLC çıkmadan önce DLC içinde ne olacağını az çok biliyordum. Eskiden saçma sapan Supply rotalarıyla oynardık yeni tren mekaniği ile çok güzel olmuş ve doğu savaşının Supply sıkıntısınıda iliklerimize kadar hissetmemizi sağlıyor. Tabi bazı bozuk oturmayan mekanikler var hotfixler ile düzeleceğini düşünüyorum. Örneğin uçaklar demiryollarına yarını yokmuş gibi saldırıyor Almanya ile yeteri kadar avcı uçağınız yoksa İngiliz tren yollarının canına okuyor. Transport planeler çok fazla Supply veriyor. Oyun Hoi 5 olmuş AI çıkartma tutmak konusunda çok gelişmiş eski salaklıkları yok AI ların. Ben çok beğendim. Git Gut kardeşlerim.

20211127001448_1.jpg
Sovyet AI'ının arkama attığı çıkartma.
başarım.PNG
İlk oynayışımda aldığım başarım.

Valla öğrendim sağol :D
Transport uçaklarıyla air supply dersen efsane supply dağıtıyorlar bu arada. Hileli oyun açıp deneyebilirsin, 5-10 uçak koy alanı masmavi yapıyorlar hemen. Muhtemelen sonraki güncellemeyle düzeltirler, aşırı güçlü bir şey. Almanla en azından 2-3 fabrikayla transport uçağı bas en altta, Sovyet cephesinde mutlu eder. Japonla da aynı şekilde. Çin'de zaten uçak da yok hava savunma da, transport uçaklarını koy 1 kere supply sıkıntısı çekersen şerefsizim🤣

Geri
Yukarı