HOI IV'dan eskisi kadar zevk alamamak

348103

Hectopat
Merhabalar, bundan 1 yıl önce HOI IV oyununu satın aldım her şey güzeldi 1086 saatimi gömdüm bu oyuna hem de gram sıkılmadan. Tüm modları oynadım multi oyunlara katıldım ama şu anda oyunun her şeyini çözmüş bulunmaktayım. Artık oyun sadece 1936'da başla Avusturya-çek annexle ve sonrasında savaş savaşı kazan bitir durumuna döndüm. Artık sadece canım sıkıldığında öyle takılmak için girip 1 saat oynayıp çıkıyorum. Acaba oyunu yeniden sevmemin bir yolu vs. yok mudur veya onun yokluğunu unutturacak bir oyun? (illa strateji türünde olmak zorunda değildir)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocam, Hearts of Iron IV'un en büyük problemlerinden biri de sıkılma proble midir? Bunun geçmesi için ya sizinle oynayacak multiplayer arkadaşlarına ihtiyacınız var ya da oyuna mola vermelisiniz. Size önerim olan oyunlar şunlar olabilir:

Europa Universalis IV: Bu oyun genel olarak ülke yönetme kısmına Hearts of Iron'dan daha çok önem verir ve oynanacak çok ülke, gidilecek çok yol vardır. Önerimdir.

Victoria II: Bu oyunda diplomasi ve ekonomi çok önemlidir. Victoria döneminde geçer ve en zor Paradox oyunlarından biri olduğu söylenir.

Desperados 3: Bu oyunda diğerleri gibi ülke yönetme mekanikleri yok. Vahşi Batı evreninde gerçek zamanlı bir şekilde görevlerinizi strateji kullanarak geçmeye çalışıyorsunuz.

Mount and Blade: Bunu oynamışsınızdır diye düşünüyorum ama oynamadıysanız söyleyeyim bu oyunda savaşlar dahil her şeyi siz kendiniz kontrol ediyorsunuz hem general hem ülke yöneticisi hem çapulcu her şey olabilirsiniz sandbox bir oyundur.

Strateji olmadan önerebileceğim oyunlar ise Witcher 3, RDR2, Undertale gibi oyunlar olabilir.

Bende aşağı yukarı aynı şekildeyim. Şu anda oyunda 1722 saatim var. Tek başıma girdiğimde ya kendime bazı hedefler koyuyorum -Amerika ile tüm Amerika kıtasını ele geçirmek gibi- ya da çok eskiden yaptığım ve uzun süredir açmadığım odakları açıp o yolları deniyorum. Bunun dışında arkadaşlarımla giriyorum hangi ülkeyi alırsam alayım arkadaşlarımla olduğum için oyundan zevk almaya devam ediyorum. Eğer bunları yapıyor olmanıza rağmen zevk alamıyorsanız barbarossa DLC'sini bekleyebilirsiniz yeni içerikler ilginizi çekebilir.

Bende aşağı yukarı aynı şekildeyim. Şu anda oyunda 1722 saatim var. Tek başıma girdiğimde ya kendime bazı hedefler koyuyorum -Amerika ile tüm Amerika kıtasını ele geçirmek gibi- ya da çok eskiden yaptığım ve uzun süredir açmadığım odakları açıp o yolları deniyorum. Bunun dışında arkadaşlarımla giriyorum hangi ülkeyi alırsam alayım arkadaşlarımla olduğum için oyundan zevk almaya devam ediyorum. Eğer bunları yapıyor olmanıza rağmen zevk alamıyorsanız barbarossa DLC'sini bekleyebilirsiniz yeni içerikler ilginizi çekebilir.

Oynayacak arkadaşım yok.

Şu paradox oyunlarını (Biraz EU4 biliyorum) bir çözemedim gitti. Üşengeçliğimden kaynaklanıyor. 1086 saat gömmüşsünüz, kıskandım. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı