Çözüldü HOI4 Bulgaristan Nasıl Yenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sucuk123

Decapat
Daha fazla  
HOI4 oynuyorum Türkiye ile; Bulgaristan'a savaş açtım, savaşıyoruz. Taktik belli, 4 birlik Varna'ya çıkartma yapıyor ama o 2 birlik ile çıkartmayı engelliyor! Havada ise benim 12 birlik uçağım var, o 6 birlik uçak ile hava üstünlüğünü alıyor! Karada ise 21 birlik ile saldırıyorum (Bazıları defans hattını koruyor, o yüzden daha az.), onun 4 birliği ile benim 6 birliğim savaşıyor bir cephede, üstünlük yine onda gösterge kırmızı oluyor. Acaba defanstakileri (Bayağı kişi var, yaklaşık 9-10 birlik.) saldırıya soksam kazanır mıyım? Nasıl yeneceğim Bulgaristan'ı?

Çözüm
Sen düz alandan saldırırken o dağda savunuyor olabilir saldırı konumlarına dikkat et, hava üstünlüğü çok önemli hava üstünlüğünü alabilmek için avcı uçağı kullan, uçaklarında yere vurabilmesi için de ağır bombardıman veya yakın hava desteği uçağı kullan bunlar savaş alanında sana üstünlük sağlayacak. Son olarak birliklerinin içlerini kontrol et ekipman açığında olur isen birimlerin olduğundan daha az vurur.
Bulgaristan'I yenmek için Karadeniz'den 6 birimlik çıkarma atın, 3 birim limana diğer 3 birim ise limanın hem altında ki toprağa. Ayrıca savaş açana kadar askerlerinizin içine mühendis bölüğü koymayı unutmayın. Çıkarmalar başarılı olduktan sonra her yerden saldırmaya başlayın.

Bulgaristan, Yunanistan'a nazaran yenmesi daha kolay bir devlet. Kara sınırı çok dar, dolayısıyla rahatlıkla savunma yapabiliyor. Orman, nehir gibi alanları da olduğu için savunma yapmaya elverişli. Saldırmak için ise elverişli değil. Yakın Hava Desteği sağlayacak, Bulgaristan'ın en arka limanına çıkarma yapacaksın. Hızlı bir şekilde çembere alabilirsin düşman birliklerini böylece. Sonra gerisi gelir. Nehir gibi dezavantajlı bölgelerde atak yapmamaya, farklı bir yol bulmaya çalış.

Öyle yapıyorum zaten, bu sefer birlik desteklerini araştırdım. Daha çok uçak kullandım. Şimdi yendim, ama sadece nasıl "çözüldü" olarak işaretleyeceğimi bilmiyorum.
Bulgaristan, Yunanistan'a nazaran yenmesi daha kolay bir devlet. Kara sınırı çok dar, dolayısıyla rahatlıkla savunma yapabiliyor. Orman, nehir gibi alanları da olduğu için savunma yapmaya elverişli. Saldırmak için ise elverişli değil. Yakın Hava Desteği sağlayacak, Bulgaristan'ın en arka limanına çıkarma yapacaksın. Hızlı bir şekilde çembere alabilirsin düşman birliklerini böylece. Sonra gerisi gelir. Nehir gibi dezavantajlı bölgelerde atak yapmamaya, farklı bir yol bulmaya çalış.

Öyle yapıyorum zaten, bu sefer birlik desteklerini araştırdım. Daha çok uçak kullandım. Şimdi yendim, ama sadece nasıl "çözüldü" olarak işaretleyeceğimi bilmiyorum.
Konun "Soru" tipinde açılmış bir konu değil. Bu yüzden manuel olarak işaretleyemezsin çözümü. Çözüm olarak işaretlemek istediğin mesaja rapor atıp Çözüm seçeneğini seçebilirsin.

Eskiden öyle değildi, çözen yorumu çözüm olarak işaretlerdim.
Çözüm olan mesajı raporlayıp moderatörlerden rica edersen işaretlerler senin adına.
Konun "Soru" tipinde açılmış bir konu değil. Bu yüzden manuel olarak işaretleyemezsin çözümü. Çözüm olarak işaretlemek istediğin mesaja rapor atıp Çözüm seçeneğini seçebilirsin.
Teşekkürler.

Sen düz alandan saldırırken o dağda savunuyor olabilir saldırı konumlarına dikkat et, hava üstünlüğü çok önemli hava üstünlüğünü alabilmek için avcı uçağı kullan, uçaklarında yere vurabilmesi için de ağır bombardıman veya yakın hava desteği uçağı kullan bunlar savaş alanında sana üstünlük sağlayacak. Son olarak birliklerinin içlerini kontrol et ekipman açığında olur isen birimlerin olduğundan daha az vurur.

Çözüm
Bazılarına dikkat ediyordum, sadece uçaklarımda az avcı uçağı vardı. Ekipman açığım biraz vardı ama ben onları yeni birlikler eğitildiği için sanıyordum. Bulgaristan' ın saldırdığım kısımlarında orman var, sadece neden çıkarma birliklerinin sayıca üstün olmasına rağmen kıyıdaki birlikleri yenemediğini söyleyebilirsen sevinirim. Hatırladığım kadarıyla birliklerin sadece destek ekipmanları yoktu ve silah açığı vardı. Ayrıca destek araştırmaları da çok yapılmamıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı