HOI4: Detaylıca Nasıl Oynanır?

Mor Fasulye

Hectopat
Katılım
10 Aralık 2018
Mesajlar
755
Çözümler
1
Yer
Ankara
En azından karşı hava saldırılarını önleyebilmeniz gerek. Bunu anti-air sistemleriyle ya da Fighter uçakların interception göreviyle sağlayabilirsiniz. Yoksa bombalamalar yapılarınıza, fabrikalarınıza, altyapınıza zarar verir; tamir etmeniz gerekir ki bu da sivil fabrikalarınızı kullanır.
O halde uçak üretirsek bunun Fighter ve Bombacı uçaklar olması yetiyor mu?
 

Jiw

Centipat
Katılım
4 Kasım 2019
Mesajlar
415
Çözümler
2
600 saat oynamam var, artık oynamıyorum. Bende hala çözebilmiş değilim savaş mekanizmasını. Bahsettiğin yayıncıyı da biliyorum çok iyi oynuyor.
 

Arleigh Burke

Decipat
Katılım
2 Nisan 2019
Mesajlar
977
Çözümler
1
Yer
IBM 5150
600 saat oynamam var, artık oynamıyorum. Bende hala çözebilmiş değilim savaş mekanizmasını. Bahsettiğin yayıncıyı da biliyorum çok iyi oynuyor.
Benim 1000 saate yaklaştı. Benim de çözemediğim şeyler oluyor. Bence gerçeğe en yakın ikinci dünya savaşı simülasyonu. Bu oyunu oynayan iyi bir taktik bilgisine sahip olmasa da taktik geliştirebilir düzeye gelir.

Oyunda her şeyi dikkate almak lazım. Mesela karşı taraf kale diktiyse veya saldırdığınız alan dağlık ise saldırı gücünüz ciddi oranda düşer. Bu gibi yerlerde bekleyip karşı tarafa güçsüz yerlerden saldırmanız lazım. Aynı şekilde hava üstünlüğü alıp CAS ile desteklemek de ciddi bonus veriyor.
 

EngnB3Y

Picopat
Katılım
28 Kasım 2020
Mesajlar
14
Arkadaşlar daha önce 1-2 tane konu açtım HOI4 ile ilgili. Bugün "TommyKay" izlerken bir şey gördüm. Adam 1 Adamı ile bildiğiniz 5 Adam falan idare ediyor, hatta savaşı kazanıyor.

Bende gaza geldim İtalya olarak oyuna girdim. Avusturya üzerinden Almanya'ya daldım, ancak benim 10 birliğim, organizasyonu, gücü olan birliklerim, silahı olan birliklerim 4 Alman askerini yenemedi. Hatta daha sonra 1 Alman askeri 5 askerimi falan itti. Anladım ki ben oyundan bir şey anlamıyorum. Şu oyunun savaş sistemini detaylıca anlatabilecek biri var mı?
Dipnot: Supply'ım, Manpower'ım, Gücüm, Organizasyonum, Silahım falan vardı. Hatta Almanlardan fazlaydı.
Oyunda altyapı ve savaş planı diye şeyler var almanyanın savunma hatları, coğrafi konumu baya etki ediyor ama en önemlisi savunma hatları
 
Yukarı