HoI4 faşist mi? Komünist mi?

İşletim sistemi
Windows 10
Komünist olursan sovyet sana çok fazla yardım ediyor, asker falan verio fakat gel gör ki komünist çok yok ve eğer faşitler savaşı alırsa hedef oluyorsunuz (bu dediklerim Türkiye için faşitler çok destek vermeselerde daha güçlü).

Son düzenleyen: Moderatör:
-Kominist olursan sovyet desteği çok hem askeri hem ekipman bakımından,ama avrupa 1940 gibi full faşit oluyor.
-Faşist olursan askeri bakımdan ,manpower bakımından güçlü olursun,ama allies i düşürmen çok zaman alır adalara falan çıkarma zor olur.

Faşitin artısı savaşı zor kazanırsın ama çok yer alırsın

Kominist olursan savaşı kazanman kolay olur zaten savaşın ortasında giriyor.Ama az toprak alırsın sadece avrupadan (libya ve etiyopya) dışında toprak alırsın.

Eğer faşist olursan daha hızlı justifylarsın. Onu geçtim , Avrupa'da faşist çok (İspanya , İtalya , Almanya) ve eğer bu ülkelerle savaşa girersen onlarla birlikte her ülkeyi alabilirsin.

Komunist olursan SSCB çok yardım sağlar , ama Avrupa'ya girmek için ecel teri dökersin.
Eğer SSCB ile takılmayacaksan faşist önerimdir.

Oyuna hangisi olarak başlasak avantajlı konumda oluruz? Faşizm mi komünizm mi veya her şeyi bırakıp demokratik bir ülke mi olmalıyız? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Komünist olursan kesin kazanma ihtimalin var Türkiye ile oynuyorsan Sovyet baya asker döşüyor sınırına ilk 2-3 yıl savunma savaşı yapıyorsunuz daha sonra Almanlar falan insan gücü kaybetmeye başlıyor Sovyetler Birliği Varşova'yı geçiyor Berlin'e yaklaşıyor daha sonra Normandiya çıkarması oluyor Almanlar daha çok yıpranıyor ve SSCB Berline giriyor sen alttan Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, İltalya derken Alman sınırına yaklaşıyorsun sonra savaş bitiyor. Eğer 200-300 saat oynaman falan varsa kesinlikle Komünizm'i seç daha zevkli ve daha çok tadı çıkıyor gerçek oyun zevkini ve kazanma hissini veriyor ama yeniysen hiç uğraşma faşist git birkaç kere yenilirsin falan sonra alışırsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı