HOI4 İngiltere'ye ne hava üstünlüğü ne de deniz üstünlüğünü sağlayabiliyorum

Arda_Tasdemir

Decapat
Daha fazla  
Oyunun başından beri Fighter ve close Air Support bastım. Ayrıca bir sürüde submarine ürettim fakat hala olmadı. İngiliz'ler daha güçlü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Deniz üstünlüğü zor havada kurman için sağlam bir filon olması lazım gerekli teknolojileri ve komutanları atarsan üstünlüğü alırsın.

4000-5000 tane Naval Bomber basıp, 10 bin Fighter, 10 bin Close Air Support basacaksınız. Bunları bastığınız vakit, Bomber'ı denize yerleştirdiğiniz vakit, İngilizler gemilerini denizden çekecek. (AI böyle işliyor.) Ardından Submarine ile üstünlüğü sağlayıp, İngiltere'ye çıktıktan sonra havalimanlarını ele geçirip, hava üstünlüğünü alacaksınız.

Kendi karanızdan İngiliz karasına uçak göndermeye kalkışmayın, çok kayıp verirsiniz. Sadece çıkartma atacağınız zaman gönderin.

4000-5000 tane naval bomber basıp, 10 bin Fighter, 10 bin close Air Support basacaksınız. Bunları bastığınız vakit, Bomber'ı denize yerleştirdiğiniz vakit, İngiliz'ler gemilerini denizden çekecek. (AI böyle işliyor.) Ardından submarine ile üstünlüğü sağlayıp, İngiltere'ye çıktıktan sonra havalimanlarını ele geçirip, hava üstünlüğünü alacaksınız.

Kendi karanızdan İngiliz karasına uçak göndermeye kalkışmayın, çok kayıp verirsiniz. Sadece çıka.

5000 naval, 10bin Fighter, 10 bin close Air 25 bin uçak yapıyor bunu üretmek imkansız.

5000 naval, 10bin Fighter, 10 bin close Air 25 bin uçak yapıyor bunu üretmek imkansız.
İmkansız değil, oyunda yenisiniz sanırım.

Avrupa'da işiniz bittiği vakit yapacak hiçbir şeyiniz kalmıyor İngiltere'ye saldırmak dışında. Ekipmanlarınızdan fabrikaları çekip, uçaklara vericeksiniz. Fighter ve Naval Bomber kolay üretiliyor zaten. 100 fabrika Fighter, 100 Fabrika Naval, 50-60 fabrika Close Air'e vereceksiniz, minimum 1-2 yıl içinde hepsi üretilir.

25 bin uçak sayısı fazla bir sayı değil. Avrupa ile savaşa gireceğiniz vakit toplam 4000-5000 uçağınız oluyor zaten.

İmkansız değil, oyunda yenisiniz sanırım.

Avrupa'da işiniz bittiği vakit yapacak hiçbir şeyiniz kalmıyor İngiltere'ye saldırmak dışında. Ekipmanlarınızdan fabrikaları çekip, uçaklara vereceksiniz. Fighter ve naval bomber kolay üretiliyor zaten. 100 fabrika Fighter, 100 fabrika naval, 50-60 fabrika close Air'e vereceksiniz, minimum 1-2 yıl içinde hepsi üretilir.

25 bin uçak sayısı fazla bir sayı değil. Avrupa ile savaşa gireceğiniz vakit toplam 4000-5000 uçağınız oluyor zaten.

Evet yeniyim. Ama sovyetlerden önce müttefikler cephesini kapatmak istiyorum. Yoksa mecburen sovyetlere daha önce mi saldırmalıyım çünkü maxmarine öyle yapıyordu. Oyunda 70 saatim falan var.

Evet yeniyim. Ama sovyetlerden önce müttefikler cephesini kapatmak istiyorum. Yoksa mecburen sovyetlere daha önce mi saldırmalıyım çünkü maxmarine öyle yapıyordu. Oyunda 70 saatim falan var.
Kendi karanızda en az 200-250 askerin deniz kıyılarını savunuyor olması gerek Sovyetler'e saldırmak için. Eğer çıkartmayı bilmiyorsanız, çıkartma olmadan İngilizler'i alamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı