HOI4 nasıl oynanır?

lagafendi

Picopat
Daha fazla  
Bugün Steam'den Hearts of Iron IV aldım, oyuna başladım falan, komutan atadım tersanelere falan, baktım sonra Polonya'ya saldırınca Fransa'dan atak yedim, sonra yeniden başladım oyuna, gene atamaları falan yaptım, Fransa'ya önlem aldım. Polonya'ya saldırmayı bir daha denedim, bu sefer askerlerimi kıstırdılar. Bu oyunlara merak duyuyorum fakat HOI4'ü bir türlü anlayamadım. Giriş seviyesinde rehber videosu atarsanız veya kendiniz anlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar dostum yaklaşık 1000 saatlik bir HOI4 tecrübem var ve sana yapabileceğin en iyi şeyin video izleyip oyunu kendin oynaman. Bu oyunda her şey tecrübe ve stratejik zeka. Zamanla bunlar oturacaktır ve keyif almaya başlayacaksındır.

Yavaş yavaş, oynaya oynaya keşfetmek keyifli olabiliyor. Onun haricinde tek bir rehber video izlemek yerine hangi ülkeyi seçeceksen onun başlangıç rehberini Youtube'dan izlemeni öneririm.

Tamamını videodan öğrenmeye kalkarsan sıkılırsın. Videodan sadece temeli öğren gerisini oynayarak keşfet. Öğretirken çok komplike şeylere giren kanalları izleme. Çevrende bilen arkadaşın varsa o anlatsın mümkünse, bana arkadaşım öğretti çok faydalı oluyor.

Kanal olarak MaxMarine öneririm. Öğretici videolarını bilmem ama gameplay videoları insana çok şey öğretiyor.

Beni Steam üzerinden eklersen her şeyi anlatabilirim, 1000 saatten fazla oynadım bu oyunu.
Steam: Exem (profil fotoğrafında ABD bayrağı olan).

En son 3 yıl önce oynamayı bıraktım hatırlamıyorum ama sen önce Polonya’ya girip, Fransa’dan savaş ilanı alırsan demek ki dünya tansiyonunun çok yüksek olduğu zamanda yapmışsındır veya Polonya Fransa ile müttefik olduğu için de olabilir. Nazi Almanya’sıyla oynadığını varsayıyorum.

Bugün Steam'den Hearts of Iron IV aldım, oyuna başladım falan, komutan atadım tersanelere falan, baktım sonra Polonya'ya saldırınca Fransa'dan atak yedim, sonra yeniden başladım oyuna, gene atamaları falan yaptım, Fransa'ya önlem aldım. Polonya'ya saldırmayı bir daha denedim, bu sefer askerlerimi kıstırdılar. Bu oyunlara merak duyuyorum fakat HOI4'ü bir türlü anlayamadım. Giriş seviyesinde rehber videosu atarsanız veya kendiniz anlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Steam Workshop::+Easybuff
Bu mod sana buff veriyor.Alışmana yardımcı olabilir

Geri
Yukarı