HOI4 oynanır mı?

Hiroo

Hectopat
Çok büyük bir tarih tutkunuyum. özellikle HOI4 oyununda nazi Almanya'sını yönetme fikri beni çok cezbediyor. Fakat öğrenmesi zor olacağından ilk 30-40 saat keyif alamam diye düşünüyorum ve bu da beni oyuna başlama isteğimi kırıyor. Daha önce hiç Hearts of Iron serisinden oyun oynamadım ve çok tecrübesizim. Sizce oyuna başlamalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok büyük bir tarih tutkunuyum. Özellikle HOI4 oyununda nazi Almanya'sını yönetme fikri beni çok cezbediyor. Fakat öğrenmesi zor olacağından ilk 30-40 saat keyif alamam diye düşünüyorum ve bu da beni oyuna başlama isteğimi kırıyor. Daha önce hiç Hearts of Iron serisinden oyun oynamadım ve çok tecrübesizim. Sizce oyuna başlamalı mıyım?

Oyunda 500 saatim var hala bir şeyler öğreniyorum. Kolay bir oyun değil, ama izlediğinde sevdiysen bir yerden başlamak lazım.

Oyun dediğiniz gibi zor hocam. Ben de 1 2 aydır Europa Universalis 4 oynamaya çalışıyorum ve hala yeni öğrendiğim şeyler var. Eğer oyuna ayırcağınız boş saatiniz varsa başlanır.

Çok büyük bir tarih tutkunuyum. özellikle HOI4 oyununda nazi Almanya'sını yönetme fikri beni çok cezbediyor. Fakat öğrenmesi zor olacağından ilk 30-40 saat keyif alamam diye düşünüyorum ve bu da beni oyuna başlama isteğimi kırıyor. Daha önce hiç Hearts of Iron serisinden oyun oynamadım ve çok tecrübesizim. Sizce oyuna başlamalı mıyım?
Zor olması keyif vermeyeceği anlamına gelmiyor dostum bende ilk başladığım da baya zorlandım ama rehber videoları vs. de izleyebilirsin daha kolay ve gerçekten Almanya oynamak zevkli oluyor 😁

HOI4'ün güzel yanı zorluğu ve savaşırken yenilikler öğrenmektir. Oyunda 280 saatim var ama her ülkede profesyonel değilim. Başlamanızı öneririm ama oyunu öğrenmek için Almanya ve Sovyet oynayın. Almanya ile saldırmayı, Sovyetler ile savunmayı öğrenirsiniz.

Kesinlikle denemelisin. Seni eminim ki çok cezbedecektir. Ben de senin gibiydim kararsız kaldım ilk 10-20 saat pek zevk alamadım, ama sonrasında geçirdiğim 800 saat çok zevkliydi. Kısa kısa eğitim videoları izleyerek ve oynayarak öğrenebilirsiniz oyunu.
Millet Almanya ile 1945 de dünya fethi yapıyor. Çin ile amerikayı felan alıyor yani zor bir oyun değil çözünce. Siz sanırım rehber videolarına bakmadan oynadınız, 830 saat ciddi bir süre.
Hem baktım, hem oynadım karma vakit geçirdim açıkçası.

Geri
Yukarı