HOI4 top ve tank nasıl kullanılır?

FurkanHLL

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Bu aralar HOI4'e merak saldım. Oyunda çekili top ve tank üretiyorum fakat bunları kullanamıyorum. Nasıl tank ve topları birliklerin yanına getirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam birlik şablonu oluştururken ordan Anti-Tank, Top gibi birlikleri de ekliyorsunuz oraya. O ürettikleriniz depoya gidiyor, birlikleri basarken de depodan gerekli malzemeleri alıyor.

Hocam birlik şablonu oluştururken ordan Anti-Tank, Top gibi birlikleri de ekliyorsunuz oraya. O ürettikleriniz depoya gidiyor, birlikleri basarken de depodan gerekli malzemeleri alıyor.
Peki bunu yapınca sadece yeni oluşturduğumuz birliklerde mi tank,top vs. olacak yoksa elimizdeki birliklerde de olacak mı?

Top 2 şekilde kullanılıyor oyunda, birincisi destek topçusu olarak diğeri ise direk piyade gibi tümenin içinde. Bunları çarpışmalarda yada antremanda kazandığın xp ile yerleştiriyorsun bildiğin gibi. Tank ise ayrı birlik olarak kullanılır ve genelde yanına süvari yada motorize birlikler eklenir. Daha detaylı bilgi için çekilmiş bir çok video var izlemeni tavsiye ederim öğrenme aşamasını hızlandırır. İyi oyunlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı