HOI4 üretim yapılmıyor

Ardaa41

Hectopat
HOI4 üretim yaparken üretim yapma bölümü kırmızı oluyor. Çözümünü bilen var mı?
Adsız.png

Fabrikaların bombalanmış. Yeteri kadar sivil fabrikan varsa belli bir süre içinde kendiliğinden düzelir(sıra Full değilse / inşaat yapılmıyorsa / üstlerde ise). Bombalanma ihtimalini azaltmak için kendi topraklarına Fighter (dövüşçü uçağı) koyabilirsin. Eğer toprağında kırmızı yanıyorsa saldırı altındasındır. Eğer yeşil yanıyorsa saldırı yok / saldırıları tutabiliyorsun demektir. (Bu arada manpower'in bitmiş. Askere alımı artırmanı öneririm artırabiliyorsan. Çünkü uçak koyabilmek için manpower (Askere alınabilecek rezerv gibi düşün) lazım.)

Fabrikaların bombalanmış. Yeteri kadar sivil fabrikan varsa belli bir süre içinde kendiliğinden düzelir(sıra Full değilse / inşaat yapılmıyorsa / üstlerde ise). Bombalanma ihtimalini azaltmak için kendi topraklarına Fighter (dövüşçü uçağı) koyabilirsin. Eğer toprağında kırmızı yanıyorsa saldırı altındasındır. Eğer yeşil yanıyorsa saldırı yok / saldırıları tutabiliyorsun demektir. (bu arada Manpower'in bitmiş. Askere alımı artırmanı öneririm artırabiliyorsan. Çünkü uçak koyabilmek için manpower (askere alınabilecek rezerv gibi düşün) lazım.)

25 altyapı 5 sivil ve 10 askeri fabrikayı bombalamışlar.

Bombalarlar hocam. Büyük savaş başladıysa normal. Eğer minör bir devlet isen karşındaki devlerin koyacağı uçaklara karşı koymak çok zor olacaktır. Majör dediğimiz büyük devletlerde oynuyorsan kendi havasahalarına uçak koy.

Bombalarlar hocam. Büyük savaş başladıysa normal. Eğer minör bir devlet isen karşındaki devlerin koyacağı uçaklara karşı koymak çok zor olacaktır. Majör dediğimiz büyük devletlerde oynuyorsan kendi havasahalarına uçak koy.

Bizim tarafta Almanya İtalya var ama İtalya %95 teslim olma derecesinde. Ve sovyet bana justify attı. Ne yapabilirim? Taktik verebilir misin?

focus olarak free repair al önce kırık fabrikaların yanına gel shift tuşuna basarak üste bakan tuşa bas farbrikalar otomatik olarak onarılır 2 şey daha var 40 ın ortalarına gelmişsin ama hala great war fighterini üretiyorsun eğer karşında 40 uçağına sahip bir ülke varsa senin uçakları keklik gibi avlarlar aynısı cas için de geçerli

Bu arada keşke Interwar fighter basmasaydın 1940 yılında.Fighter II ve ya III çok daha iyi interwar fighter'den. CAS I de basma. CAS II basabilirsin saldıracaksan ama şu anda toprağını bile savunamıyorsun. Bence fighter araştırmaya focuslan ve oradan da topraklarını koru, sonra CAS basıp agresif oynayabilirsin.

Bizim tarafta Almanya İtalya var ama İtalya %95 teslim olma derecesinde. Ve sovyet bana justify attı. Ne yapabilirim? Taktik verebilir misin?

Büyük ihtimalle Bessarabia'yı da Romanya ile birlikte ilhak ettin. Sovyet zamanı gelince bessarabiada hak iddia ediyor(tarihsel bir olay). Bundan kaçınmak için Romanya'yı ilhak ederken orayı bırakabilirsin. Savaşa hazırlandıktan sonra sovyete kendin girersin. Açıkçası o Save gitmiş gibi. Oyunu öğreniyorsun sanırım konularını görüyorum. Hileler ile oynamayı deneyebilirsin.

Büyük ihtimalle Bessarabia'yı da Romanya ile birlikte ilhak ettin. Sovyet zamanı gelince bessarabiada hak iddia ediyor(tarihsel bir olay). Bundan kaçınmak için Romanya'yı ilhak ederken orayı bırakabilirsin. Savaşa hazırlandıktan sonra sovyete kendin girersin. Açıkçası o Save gitmiş gibi. Oyunu öğreniyorsun sanırım konularını görüyorum. Hileler ile oynamayı deneyebilirsin.

Sadece rahatlık sağlaması için allowdiplo hilesini kullandım. Romanya'yı tamamen işgal ettiğim için sovyet bana girdi sanırım. Verip savaştan kurtulabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı