HOI4'te hangi DLC'ler alınmalı?

xOkeanosL

Picopat
Screenshot_20211030-180025_Steam.jpg

Sizce bu paket alınır mı? Oyunu yeni indirimde 15 TL'ye aldım ama DLC'ler şart olduğu için DLC de almaya karar verdim.

Eki Görüntüle 1202547

Sizce bu paket alınır mı? Oyunu yeni indirimde 15 TL'ye aldım ama DLC'ler şart olduğu için DLC de almaya karar verdim.
Radyo packler dışında diğerlerinin hepsini almadan oyundan zevk alamazsın. Benim şahsen oyunda 400 saate kadar yakın oynama sürem var ilk 70 80 saatini DLC olmadan oynadım DLC aldığım zaman başka oyun oynuyormuşum gibi oldu.

Radyo packler dışında diğerlerinin hepsini almadan oyundan zevk alamazsın. Benim şahsen oyunda 400 saate kadar yakın oynama sürem var ilk 70 80 saatini DLC olmadan oynadım DLC aldığım zaman başka oyun oynuyormuşum gibi oldu
Zaten %95 attığım paketi alacaktım ama bi sorayım dedim. İlk oyunumu büyük ihtimalle Türkiye ile oynarım hiçbir şekilde hile kullanmadan öğrenmeye çalışacağım yavaş yavaş.

Zaten %95 attığım paketi alacaktım ama bi sorayım dedim. İlk oyunumu büyük ihtimalle Türkiye ile oynarım hiçbir şekilde hile kullanmadan öğrenmeye çalışacağım yavaş yavaş.
Hile kullanmadan oyun başta çok zor geliyor ortalama 50-100 saat civarı oynadıktan sonra mekaniklere alışıyorsun, ne yapman gerektiğini çözüyorsun. Ayrıca başka ülkeleri oynamaktan korkma derim. Bir de Major ülkelerle oyuna başlamanı tavsiye ederim güçlü devletlerle başlamak daha avantajlı öğrenme açısından.

Hile kullanmadan oyun başta çok zor geliyor ortalama 50-100 saat civarı oynadıktan sonra mekaniklere alışıyorsun, ne yapman gerektiğini çözüyorsun. Ayrıca başka ülkeleri oynamaktan korkma derim. Bir de Major ülkelerle oyuna başlamanı tavsiye ederim güçlü devletlerle başlamak daha avantajlı öğrenme açısından.
Şimdi o zaman ki Genç Türkiye'yi yönetme hevesi var ilk öyle başlayıp sonra farklı farklı majorlar ile oynarım. Bide Almanya'yı alırsam bissürü cephede savaşmak zorunda kalacağım için pek göze alamıyorum darmadağın olurum. Türkiye ile kendi halimde takılmaya çalışacağım hangi yoldan ilerlerim emin değilim ama Osmanlı yolunu göze alabileceğimi pek sanmam.

Şimdi o zaman ki Genç Türkiye'yi yönetme hevesi var ilk öyle başlayıp sonra farklı farklı majorlar ile oynarım. Bide Almanya'yı alırsam bissürü cephede savaşmak zorunda kalacağım için pek göze alamıyorum darmadağın olurum. Türkiye ile kendi halimde takılmaya çalışacağım hangi yoldan ilerlerim emin değilim ama Osmanlı yolunu göze alabileceğimi pek sanmam.
Şöyle diyeyim Saldırı yapmayı en iyi Almanya ile öğrenirsin. Savunma yapmayı Sovyetler Birliği sessizce büyümeyi de Türkiye gibi önce minor sonra major olabilen ülkelerle öğrenirsin. Yani hepsi sana bir şeyler katar. Hele ki Sovyetler ile Almanı Stalin hattına daya bırak tüm gün uğraşsın :)

Şöyle diyeyim Saldırı yapmayı en iyi Almanya ile öğrenirsin. Savunma yapmayı Sovyetler Birliği sessizce büyümeyi de Türkiye gibi önce minor sonra major olabilen ülkelerle öğrenirsin. Yani hepsi sana bir şeyler katar. Hele ki Sovyetler ile almanı Stalin hattına daya bırak tüm gün uğraşsın :)

İstersen Steam ismini bırakabilirsin oynayabiliriz. Daha çok savunma tabanlı başlarım başta. Bir de Türkiye kürt sorunu falan filan bir de bir ton odak ağacı kafa yoracak çok şey var o yüzden başta ilgimi çekiyor. Sonra sovyet oynarım büyük ihtimalle. Bir ara oyunu az bir şey çözünce İspanya iç savaşını denerim ama pek başarılı bir sonuç alabileceğimi sanmam.

İstersen Steam ismini bırakabilirsin oynayabiliriz. Daha çok savunma tabanlı başlarım başta. Bir de Türkiye kürt sorunu falan filan bir de bir ton odak ağacı kafa yoracak çok şey var o yüzden başta ilgimi çekiyor. Sonra sovyet oynarım büyük ihtimalle. Bir ara oyunu az bir şey çözünce İspanya iç savaşını denerim ama pek başarılı bir sonuç alabileceğimi sanmam.
Ben uzun süredir oynamıyorum steam adresim imzada yazıyor eklemek istersen.
Bu arada ek olarak iyi bir öğretici arıyorsan YouTube üzerinde Maxmarine var tahminime göre Türkiyedeki en iyi HOI 4 oyuncusu olma yolunda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı