Hollanda'da okumak için üniversite önerisi

Daredaron

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben Hollanda'da okumak istiyorum. Araştırmalarıma göre ıelts istiyorlar bir de research okulları zormuş, daha kolay bir okul var mı?

Ben bu sene fontys university of applied sciences başvurdum ielts lise diploması vs kabul oldu evet üniversitelerin hepsi dil sınavı istiyor.

2 tip üniversite var biri dediğim applied sciences öbürü iste normal üniversite normal üniversitelerde eğitim daha zor daha akademik ve doktora yapabiliyorsun bunun altında ise doktora falan yapamıyorsun hogeschool diye geçiyor. Yurt dışından okumaya gidenlerin birçoğu hogeschoola başvuruyor benim gördüğüm kadarıyla. Çünkü diğer üniversite eğer Türkiye'de fransız lisesinden falan mezun olmadıysan bölümle ilişkili bir ön lisans falan okumanı istiyor eger Anadolu lisesinden mezunsan.

Ben bu sene fontys university of applied sciences başvurdum ielts lise diploması vs kabul oldu evet üniversitelerin hepsi dil sınavı istiyor.

2 tip üniversite var biri dediğim applied sciences öbürü iste normal üniversite normal üniversitelerde eğitim daha zor daha akademik ve doktora yapabiliyorsun bunun altında ise doktora falan yapamıyorsun hogeschool diye geçiyor. Yurt dışından okumaya gidenlerin birçoğu hogeschoola başvuruyor benim gördüğüm kadarıyla. Çünkü diğer üniversite eğer Türkiye'de fransız lisesinden falan mezun olmadıysan bölümle ilişkili bir ön lisans falan okumanı istiyor eger Anadolu lisesinden mezunsan.
Merhaba. Kabul almanıza sevindim. Tu Delft hakkında bilginiz var mı?

Merhaba. Kabul almanıza sevindim. Tu delft hakkında bilginiz var mı?

O üniversite dünya sıralamsında sanırım bilgim yok ama şöyle bunlar akademik üniversite diye geçiyor ve eğer Anadolu lise mezunu iseniz ya yüksek ortalama ile bitirmiş olmanız gerekli ya da bir ön lisans ya lisans programı bitirmiş olmanız gerekli ancak öyle denklik oluyor sanırım veyahut üniveristeyi bir sene okuyup ilgili bölümle alakalı sonradan geçiş yapabiliyorsunuz. Bu akademik üniversiteler dil sınavından ielts üstünden konuşursam genel olarak 6 veya 6.5 istiyor ve her bölümden konuşma yazma vs en az 6. istiyor zaten okula girin bachelor kısmında bölümlere tıklarsanız orada admission and requirement tıklarsanız ne istedikleri yazıyor. Fransız lisesinden falan mezunsanız ib ya da apniz varsa zaten rahat kabul alırsınız diye düşünüyorum.

Ben vrjie üniyi düşünüyorum research publicmiş galiba benim de akademik geçmişim yok maalesef ama danışmanım yine de başvurabiliriz dedi bilmiyorum ne kadar ihtimal var bakalım.

Ben vrjie üniyi düşünüyorum research publicmiş galiba benim de akademik geçmişim yok maalesef ama danışmanım yine de başvurabiliriz dedi bilmiyorum ne kadar ihtimal var bakalım.

University of applied science ise büyük ihtimal kabul alırsın ben bile aldıysam :D ben 10. sınıf imamhatipteydim sınıfta kaldım ona rağmen kabul aldım. Eğer danışmana büyük paralar veriyorsan boş ver derim kendinde yapabilirsin ben her şeyi kendim yaptım vize vs hariç çünkü vatandaşlığım var.

vrjie baktım şuan universiteit diye geçiyor buda dünya sıralamasında lise ortalamaların yüksek ise kabul alma şansın var.

University of applied science ise büyük ihtimal kabul alırsın ben bile aldıysam :D ben 10. sınıf imamhatipteydim sınıfta kaldım ona rağmen kabul aldım. Eğer danışmana büyük paralar veriyorsan boş ver derim kendinde yapabilirsin ben her şeyi kendim yaptım vize vs hariç çünkü vatandaşlığım var.

vrjie baktım şuan universiteit diye geçiyor buda dünya sıralamasında lise ortalamaların yüksek ise kabul alma şansın var.
Hocam selamlar ben 11.sınıfım şu an 3 sene ortalamam 90 civarında ingilizcem var yani IELTS den 6.5 civarı alırım Eindhoven T/U da bilgisayar mühendisliği istiyorum lakin lise diplomasıyla denkliği yok yani ya AP sınavına giricem ya da 1 sene üniversite okuyacam ama 1 sene üniversite okumak istemiyorum AP sınavı zormudur veya Foundation programlarından birine girsem direkt bilgisayar mühendisliği okuyabiliyormuyum? Birde sadece lise diploması ile yani IELTS harici hherhangi bir sınava girmeden okuyabileceğim bölümler hangileridir cevaplayabilir misin? Teşekkürler...

Geri
Yukarı