Hometech Alfa 10TB Windows kurulur mu?

NekroEge

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bu tableti kardeşimin tablet istemesi üstüne birkaç inceleme videosundan sonra fena olmadığı iş görebileceğini düşündüm. Video izleme, ders notları alma, Office programları gibi ufak tefek işleri yapması ve taşıması kolay olsun amacıyla tablet istiyordu. Bu modelde de klavye kılıf hepsi bir arada geldiği için aldım. Beni tatmin etti açıkçası fakat kardeşime beğendiremedik. Bende Windows kurabilirsem daha çok hitap eder diye düşünüp araştırmalar yaptım fakat kesin bilgiye ulaşamadım. Bir kişi sadece Hometech'in kendi sitesinden indirdiği bir Windows 8.1 kurulum dosyalarını flash ile boot ederek kurduğunu gördüm. Sonuçta tablet bilgisayarlar var ise ve sonuçta tablet te bir önyükleme ile çalıştığı için mantıksal olarak olabileceğini düşünerek kendim denemeden önce deneyen arkadaşlar varsa ve denemeyen arkadaşların da fikirlerini ve bu işin olabilitesi var mı diye konu oluşturmak istedim. Bu tablete Windows 10 kurmam mümkün müdür?

Eğer hem Android hem de Windows kullanan versiyonları satılıyor olsaydı belki kurulabilirdi. Fakat şu an kurulması çok zor. Eğer kurulsa bile işlemcisi ARM mimarili olduğu için x86-64 mimarili PC uygulamaları emülasyonla ve nispeten yavaş çalışacaktı.

Geri
Yukarı