Homofobi hastalığı nasıl tedavi edilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

13314

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, gün geçtikçe bilhassa ülkemizdeki homofobik insan sayısı artmaktadır. Neticede bu fobi çeşidi de diğer (yüksekten, karanlıktan, kapalı ortamlardan, örümcekten vs. korkma) gibi bir fobi olup hastalık olarak nitelendirilmektedir. Yapılan çalışmalara göre bu tipteki insanların bilinçaltına inilmiş ve söz konusu fobi hakkında ciddi psikolojik sıkıntıları olduğuna saptanmıştır. Bu tür vatandaşlarımıza, özellikle homofobik olan arkadaşlarımıza yardım etme amaçlı bu konuyu açma gereğinde bulundum. Bu konudaki önerilerinizi paylaşırsanız eminim onların da yararına olacaktır ve bu hastalıktan bir ihtimal kurtulacaklardır. Teşekkür eder, saygılar dilerim.

Merhaba arkadaşlar, gün geçtikçe bilhassa ülkemizdeki homofobik insan sayısı artmaktadır. Neticede bu fobi çeşidi de diğer (yüksekten, karanlıktan, kapalı ortamlardan, örümcekten vs. korkma) gibi bir fobi olup hastalık olarak nitelendirilmektedir. Yapılan çalışmalara göre bu tipteki insanların bilinçaltına inilmiş ve söz konusu fobi hakkında ciddi psikolojik sıkıntıları olduğuna saptanmıştır. Bu tür vatandaşlarımıza, özellikle homofobik olan arkadaşlarımıza yardım etme amaçlı bu konuyu açma gereğinde bulundum. Bu konudaki önerilerinizi paylaşırsanız eminim onların da yararına olacaktır ve bu hastalıktan bir ihtimal kurtulacaklardır. Teşekkür eder, saygılar dilerim.
Bu tür fobilerin bireyselden öte toplumsal olduğuna inanıyorum. Eğitim sistemi ve aile yapısını değiştirmeliyiz. Ve tabi ki devlet içinde yetkiye sahip insanların bütünleştiren söylemlerde bulunmaları gerek keza bazı varlıklar, onlar nefes almayı bıraksa kendileri de bırakacak seviyedeler.

Son düzenleme:
Fikirlemizi mi değiştireceğiz? Anladım, şimdi bir bakış atalım.
1600868161785.png

Bunu diyen adam daha sonrasında ne mi diyor? Hemen bakalım;
1600868216943.png

Döneklik virüs gibi. Bu adamı deli gibi seven insanlar ne yapacak? Aynı görüşlere sahip olacaklar, sahipler zaten.

Diğer ülkelere nazaran benim haklarım bu ülkede kısıtlanıyor ise neden yaşayayım? Taciz edileceksem sokak ortasında yaşamamım ne anlamı var? Türkiye eşcinsel olarak yaşamanın zorluğunu yaşayan biri olarak biliyorum. Homofobik toplumun görüşünü kırmak ise daha zor.

Hocam sen bunun aksini iddia etmiyor muydun? Yanlış hatırlamıyorsam hastalık değil biyolojik bir durum olduğunu savunuyordun. Fikrini değiştiren ne oldu?

Eşcinsellik normal bir olgu değildir, bireyler üreyebileceği en uygun kişiyi seçip onu eş olarak kabul ederler. Eşcinsel bireyler üreyemezler, bu durum da eşcinselliğin anormal bir durum olduğu yönündedir. Tabi ki hiçbir lgbti bireyini yerme hakkına sahip değiliz, fakat anormal olduğunu söylememize de siz karışamazsınız.

Yanlış hatırlamıyorsam hastalık değil biyolojik bir durum olduğunu savunuyordun. Fikrini değiştiren ne oldu?
Sen olayı çok yanlış anlamışsın, hastalık dediği şey homofobi, homoseksüellik değil.

Yetişkin insanların "karşılıklı" olan tercihleri başka kimseyi ilgilendirmez, homofobi de ancak insanlar kendinden farklı olan şeylerden korkmayı bırakınca düzelir.

Not: Konuda göz ardı ettiğim bir üye var, kesin LGBT karşıtıdır. Kim olduğuna bile bakasım yok, bakma alışkanlığım da yok. Görmediğim için kafam rahat oluyor. :D

Son düzenleme:
Yetişkin 2 insanın karşılıklı olan tercihi başka kimseyi ilgilendirmez, homofobi de ancak insanlar kendinden farklı olan şeylerden korkmayı bırakınca düzelir.

Evet ilgilendirir, karışma hakkımız olmasa dahi eleştirmek hepimizin hakkıdır. Eşcinsellik anormal bir durumdur, ensest ilişkiler nasıl anormal ise eşcinsellik de o kadar anormaldir ve yanlıştır, ki bu en pozitif karşılaştırmam.

Yetişkin insanların "karşılıklı" olan tercihleri başka kimseyi ilgilendirmez.

Sana ufak bir Podcast'ten aklıma gelen bir soru soracağım. Hani eşcinseller diyor ya, (senin de dediğin gibi) bizler karşılıklı olarak bunu tercih ediyoruz ve bu durum kimseyi ilgilendirmez. Peki yarın bir gün zoofili bir arkadaş atla, eşekle, maymunla veya herhangi bir hayvanla cinsel ilişkiye giriyor, fakat ilişkiye girdiği hayvanın da hoşuna gidiyor ilişkiye giren kişinin de hoşuna gidiyor. Bu yine normal mi olmuş oluyor? (Alan razı veren razı hesabı) normal değilse neden anormal? Yarın bir gün bu tarz insanlar çıkacağı için tahmin edebiliyorum, onlar da türler arası ilişkiyi savunup aynı soruyu gelecekte sana veya bir başkasına soracaklar.

Son düzenleyen: Moderatör:
@M4VER1CK
Eşcinselliği ensest ilişki ile iliştirmen hiç doğru değil, aynı zamanda bana göre saçma bir görüş çünkü anne, baba ve kardeşler arası ilişkiyi nasıl homoseksüellik ile bağdaştırdın? Gay ya da lezbiyen olan insan anne, babası, abisi veya ablası ile mi ilişkiye giriyor? Hayır. İkinci derece akraba olan kardeş çocuğu, teyze, hala, dayı, amca, anneanne, babaanne ve dedeyi saymıyorum bile. Zaten bu normal bir durum değil. Hem hetero hem homoseksüeller için. Zoofili ise tamamen farklı bir konu ve bence konumuz ile alakası yok.

@M4VER1CK
Eşcinselliği ensest ilişki ile iliştirmen hiç doğru değil, aynı zamanda bana göre saçma bir görüş çünkü anne, baba ve kardeşler arası ilişkiyi nasıl homoseksüellik ile bağdaştırdın? Gay ya da lezbiyen olan insan anne, babası, abisi veya ablası ile mi ilişkiye giriyor? Hayır. İkinci derece akraba olan kardeş çocuğu, teyze, hala, dayı, amca, anneanne, babaanne ve dedeyi saymıyorum bile. Zaten bu normal bir durum değil. Hem hetero hem homoseksüeller için. Zoofili ise tamamen farklı bir konu ve bence konumuz ile alakası yok.

Akraba olunca ne oluyor, yine aynı şekil alan razı veren razı değil mi? Bende ensesti savunup erkek erkeğe, kadın kadına ilişkiye giriyor çok saçma desem aynı şey olmuyor mu? Bence oluyor, ikisi de yanlış ve anormal. Kaldı ki sizin sürekli savunduğunuz "karşılıklı tercih" meselesine cevap verdiğim halde ona karşılık herhangi bir cevap veremedin. Lütfen üstteki yazdıklarımı tekrar oku. Ezbere konuşma.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Lodge Tartıştığın kişinin zihniyetini anlaman için bunu yüklüyorum, adını etiketlemesen o olduğunun bile farkında değildim çünkü bende engelli.

Screenshot_12 - Kopya.png

Muhatap olarak alıp almayacağına sen karar verirsin tabii, ben yazdıklarını görmüyorum bile... Şimdi buna istediği cevabı versin içim rahat, kendi kendine cevap verecek ben görmeyeceğim için. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı