Homofobi hastalığı nasıl tedavi edilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kusurlu doğumlara ve psikolojik problemlere yol açabilen bir ilişki türünü, eşcinsellik ile bir mi tuttunuz şimdi?
Eşcinsel bireylerin çocuk sahip olmalarıyla karşılaştırırsak eşit derecede tepki göstereceğim ve karşı çıkacağım doğrudur. Doğada sağlıklı anne ve baba rolü çocuğun gelişiminde ve psikolojisinde çok büyük bir öneme sahiptir.

Eşcinsel bireylerin çocuk sahip olmalarıyla karşılaştırırsak eşit derecede tepki göstereceğim ve karşı çıkacağım doğrudur. Doğada sağlıklı anne ve baba rolü çocuğun gelişiminde ve psikolojisinde çok büyük bir öneme sahiptir.
Çocuk sahiplenmelerine karşıyım. Fakat konu eşcinsel bireylerin çocuk sahiplenmesi değil.

Yanlış anlaşılma olmasın diye sorunun üstünden geçeceğim. Homofobi miyim? Eşcinsel olmanın bir hastalık olduğunu ve tedavi olunması gerektiğini düşünüyorum. Yine de herhangi bir insana bu düşüncemi empoze etmeye veya saldırgan bir tavırla onu aşağılamaya çalışmıyorum. Bu galiba beni pasif homofobi yapar. :D İki tarafta birbirinin tedavi olması gerektiğini düşünüyor. Bence hiç tartışmaya gerek yok. :D

EVRIpmrXYAA6nC8.jpg

Çocuk sahiplenmelerine karşıyım. Fakat konu eşcinsel bireylerin çocuk sahiplenmesi değil.
Konu ensest bireylerin çocuk dünyaya getirmesi de değil, farkında mısın bilmiyorum fakat konuyu sen bu noktaya getirdin, ki eşcinsellerin çocuk sahiplenme mevzusunun ileride daha da çoğalacağından haberdar değilsin.

Konu ensest bireylerin çocuk dünyaya getirmesi de değil, farkında mısın bilmiyorum fakat konuyu sen bu noktaya getirdin, ki bu eşcinsellerin çocuk sahiplenme mevzusu ileride daha da çoğalacak.
Ensest bireylerin çocuk dünyaya getirmesi elbette konuyla alakalı. İçinde seks olan bir ilişkiden başka ne gibi bir şey bekliyorsun? Doğum kontrol yöntemi kullanarak çocuk faktörünü ortadan kaldırsan dahi psikolojik yönü, ensest ilişkiyi sağlıksız bir ilişki türü yapıyor. İki eşcinsel bireyin ise çocuk sahiplenmedikleri sürece ne kendilerine ne de herhangi bir başkasına zararı yok. Slippery slope yapıyorsun.

Son düzenleme:
@M4VER1CK Geçen size epey bir sinir olduğum için profilinizden açtığınız konulara bakmıştım. Kişinin cinsel yönelimi neye göre değişiyor merak ettim. Çünkü burada bir çelişki söz konusu. Kadının kadından, erkeğin de erkekten hoşlanması için anormal demişsiniz ancak burada farklı bir şey yazıyor... Homofobik insanlar da kendi cinsiyetinden hoşlanabiliyorsa bu çok garip bir durum olmalı. Biseksüeller için de aynı durum geçerli.

Screenshot_2020-09-23 Cinsiyetsiz WC'ler cinsiyetsiz bir toplum - Technopat Sosyal.png

Eşcinsellere zaten saygı duyuyorum, onların da hakları ve özgürlükleri olmalı. Fakat eşcinselliği normalleştirmeye çalışmıyorum, eşcinsellik bana göre anormal, bilime göre öyle. Bende normal olduğumu iddia etmedim.

Eşcinsellere zaten saygı duyuyorum, onların da hakları ve özgürlükleri olmalı. Fakat eşcinselliği normalleştirmeye çalışmıyorum, eşcinsellik bana göre anormal. Bende normal olduğumu iddia etmedim.
Ancak bu durumu ensest ilişkilerle bir tutmanız gerçekten hiç hoş değil.

Adamım gelmiş kimse haber vermiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı