Homofobi hastalığı nasıl tedavi edilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunun için kaynağa bile gerek yok ama belli ki hiçbir şey okuduğunuz yok. Biz milletçe okumamış olduğumuzdan böyle geri kalıyoruz zaten...
Neyse, linkte birçok profesörden ve "homofobi" hastalığına dair incelemelerden bahsetilmiş ve bu konu üzerinde birçok tesis ve enstitüde uzmanlarca araştırma yapılmış. Sonuç olarak bir hastalık olduğu belirlenmiş. İstediğinizi inkar edebilirsiniz ama arabaya bisiklet diyemezsiniz çünkü o arabadır ve hep öyle kalacaktır. Bu da bir hastalıktır ve tedavi gerektiren bir durumdur.
İyi forumlar dilerim...

Eşcinsellik normal bir durum olsaydı sadece karşı cinsle üreme olmazdı. Eşcinsellik hastalıktır, hormonsal ve gerekli psikolojik tedavi ile düzeltilmesi gereken bir durumdur. Kimseye gidip de sen şusun busun demedim, demem de ama bu bir hastalıktır. Kimse de bana insanların tercihleri şöyle böyle demesin lütfen teşekkürler.

Homofobi bir hastalık değildir, düşüncedir, kaygıdır, asıl hastalık olan eşcinselliktir.
İslam'i olarak da, lâik olarak da onların ne yaptığı bizi ilgilendirmez, onların cezasını vermek bize değil Allah'a düşer. Asıl sorun onları böyle olmaya iten şeyleri ortadan kaldırmak.

Ha şimdi birisinin eşcinsel olması hastalık değil de, benim homofobik olmam mı hastalık? Geçiniz efendim bunları.

Kim ne halt yiyorsa yesin, orası beni ilgilendirmez. Yalnız kimse de bana böyle bir şeyi normal bir durummuş gibi kabullendiremez.
Kaynak yetmedi herhalde :) Deveye hendek atlatmak daha kolay olmuştur her zaman :). Siz kendi bildiğinizi okuyun efendim. Biz hep burada olacağız "gay" bireyler olarak ve aranızda olmaya devam edeceğiz ve erkek sevgililerimizin elini de tutacağız, öpeceğiz de ve onlarla uyuyacağız da sarılarak mışıl mışıl, yeri geldiğinde de cinsellik yaşayacağız. Şimdi istediğinizi diyebilirsiniz :)
Homofobi bir hastalık değildir, düşüncedir, kaygıdır, asıl hastalık olan eşcinselliktir.
İslam'i olarak da, lâik olarak da onların ne yaptığı bizi ilgilendirmez, onların cezasını vermek bize değil Allah'a düşer. Asıl sorun onları böyle olmaya iten şeyleri ortadan kaldırmak.
Atıl kurt!

Kaynak yetmedi herhalde :) Deveye hendek atlatmak daha kolay olmuştur her zaman :). Siz kendi bildiğinizi okuyun efendim. Biz hep burada olacağız "gay" bireyler olarak ve aranızda olmaya devam edeceğiz ve erkek sevgililerimizin elini de tutacağız, öpeceğiz de ve onlarla uyuyacağız da sarılarak mışıl mışıl, yeri geldiğinde de cinsellik yaşayacağız. Şimdi istediğinizi diyebilirsiniz :)

Atıl kurt!
Anlamadım?

@13314

Dediğim gibi; Kimin ne yaptığı zerre kadar umrumda değil.

Söylediklerinizin aksini iddia eden kaynaklar da mevcut, fakat o kısmı beni ilgilendirmiyor.

Ek olarak; Homofobik bir insan değilim. Kimseye tercihi yüzünden herhangi bir kötülük de yapmadım. Ben sadece eşcinselliği onaylamıyorum. Bu da beni homofobik bir insan yapmaz.

Homofobi olayı ayrı, tasvip etmemek ayrı. Yukarıdaki mesajımdan homofobik bir insan olduğum düşünülebilir, fakat değilim. Kimsenin cinsel tercihi beni ilgilendirmez, fakat kimse de bana bu durumu kabullendiremez.

Son düzenleme:
Dinlere kesinlikle karşı değilim, hatta kendim de bir Müslümanım ama İslam, Hristiyanlık gibi dinlerin kutsal kitaplarında "Eşcinsellik günahtır" dediği için homofobi ortaya çıkıyor. Ve bana kalırsa bu fobiyi tümüyle yok etmenin imkanı yok. Dinler sihirli bir şekilde yok olursa belki, ki o da olmayacağına göre kafamızı yormamıza gerek yok.

dinlere kesinlikle karşı değilim, hatta kendim de bir müslümanım ama İslam, hristiyanlık gibi dinlerin kutsal kitaplarında "eşcinsellik günahtır" dediği için homofobi ortaya çıkıyor. Ve bana kalırsa bu fobiyi tümüyle yok etmenin imkanı yok. Dinler sihirli bir şekilde yok olursa belki, ki o da olmayacağına göre kafamızı yormamıza gerek yok.

Günah olması kişiyi ilgilendirir, kişi kendi içinde normal olmayan şeyi yaşayabilir fakat dediğim gibi insanlara karşı apaçık böyle bir şey yapamazsınız, eşcinsel bireylerin ve bunu destekleyenlerin amacı eşcinselliği normallestirmek, kendi içinde yaşayana hiçbir şey söylemem, ama bunu normallestirmeye çalışırlarsa benim onlara karşı çıkmam beni homofobik yapmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı