Honda Beat 2006 nasıldır?

Kullananlar memnun hocam deneyimleriniz nelerdir acaba neden yakınmalıyım?
Hocam öncelikle motor hacmi düşük 100 cc'lik bir motor:
Yokuşta ve kalkışta çekim gücü bir hayli düşük olacaktır. Yani motor yokuşta bayılır.
Ben nisan ayında Honda Dio aldım. Motor 2021 model ve 110cc'lik bir motor. O motorda bile yokuş çekimi zayıf ve bayılma gözleniyor. Bu motoru siz düşünün. Dio'dan önce bende Honda Spacy 110 vardı 2011 model çok güzel bir motordu bir heves uğruna sattım ve şu an keşke satmasaydım diyorum. Ayrıca alacağınız motor eski tip bir motor ve marş motoru ile ateşleme yapan bir motor emin olun illaki bir gün ateşleme problemi yaşayacaksınız. Devir teknoloji devri artık elektronik marşlı motorlar var bence onlara yönelmelisiniz. Ayrıca alacağınız motorun kilometresi de çok önemli. Honda'nın eski kasalarında 50.000 kilometreden sonra motorlar sık sık arıza veriyor. Bende Activa 100'de vardı 2006 model O da eski tip bir motor ve neredeyse her gün ayak marşı ile çalıştırırdım. Elimden 5 tane motor geçti ve bunun arasından en beğendiğim şu an kullandığım Honda Spacy Alpha 2020. Dio'yu da sattım ve sanırım 5-6 yıl Spacy' yi kullanırım. Umarım söylediklerimi anlayabilmişsinizdir. Hatta eğer kuryelik gibi bir düşünceniz varsa bu motordan kaçın derim.

Hocam öncelikle motor hacmi düşük 100 CC'lik bir motor:
Yokuşta ve kalkışta çekim gücü bir hayli düşük olacaktır. Yani motor yokuşta bayılır.
Ben nisan ayında Honda diyor aldım. Motor 2021 model ve 110CC'lik bir motor. O motorda bile yokuş çekimi zayıf ve bayılma gözleniyor. Bu motoru siz düşünün. Diyor'dan önce bende Honda spacy 110 vardı 2011 model çok güzel bir motordu bir heves uğruna sattım ve şu an keşke satmasaydım diyorum. Ayrıca alacağınız motor eski tip bir motor ve marş motoru ile ateşleme yapan bir motor emin olun illaki bir gün ateşleme problemi yaşayacaksınız. Devir teknoloji devri artık elektronik marşlı motorlar var bence onlara yönelmelisiniz. Ayrıca alacağınız motorun kilometresi de çok önemli. Honda'nın eski kasalarında 50.000 kilometreden sonra motorlar sık sık arıza veriyor. Bende activa 100'de vardı 2006 model o da eski tip bir motor ve neredeyse her gün ayak marşı ile çalıştırırdım. Elimden 5 tane motor geçti ve bunun arasından en beğendiğim şu an kullandığım Honda spacy Alpha 2020. Diyor'yu da sattım ve sanırım 5-6 yıl Spacy'yi kullanırım. Umarım söylediklerimi anlayabilmişsinizdir. Hatta eğer kuryelik gibi bir düşünceniz varsa bu motordan kaçın derim.

Cevabına ve ilgine teşekkür ederim dostum bütçem 10.000 TL ve bundan önceki kullandığım motor 50CC yuki Casper s di cekim olarak o bile işimi fazlasıyla görüyordu ve beat için de seni uçurur ona göre dediler ben hiç anlamam şahsen fakat dediğiniz modele baktım param yetmiyor. Bana maksimum 10.000 bandında ne almamı tavsiye edersiniz? Alsam pişman olmak istemiyorum elimde boşa akıtacak 1TL param kalmıyor.

Cevabına ve ilgine teşekkür ederim dostum bütçem 10.000 TL ve bundan önceki kullandığım motor 50CC yuki Casper s di cekim olarak o bile işimi fazlasıyla görüyordu ve beat için de seni uçurur ona göre dediler ben hiç anlamam şahsen fakat dediğiniz modele baktım param yetmiyor. Bana maksimum 10.000 bandında ne almamı tavsiye edersiniz? Alsam pişman olmak istemiyorum elimde boşa akıtacak 1TL param kalmıyor.
Benim tavsiyem 2011-2013 model Honda Spacy 110.
Sahibinden.com' daki ilanları inceleyin.
50.000 km ve altındaki motorlara bakmaya gayret edin.
Paketçiler ve kuryelerden uzak durun.
Temiz ve sadece binmek için kullanılmış (yük vs. taşınmamış) motorlara yönelin.
Ayrıca koruma demirli bulabilirseniz koruma demirli motorlara bakın. Eğer koruma demiri yoksa taktırın çünkü ufak bir düşmede bile plastik gövde kırılma-çatlama yapabiliyor. O da büyük-küçük masraflar çıkartabilir. Kafanıza yatan bir ilan varsa linkini buradan atabilirsiniz, incelerim.

İyi günler bende Trendyol go için honda beat almayı düşünüyorum gerçekten kullanılmaz mı motoru güçlü aklıma yattı ama siz öyle şeyler yazınca şüpheye düştüm benim baktığım 2004 model 43 bin km de iki zamanlı motor

motorun bende 2004 modeli var daha hic bi sıkıntısını gormedim babamdan bana gecti yokuşta bayilma vesaire yok 73 bin kmde hala zorlanmadan 2 kisi dik yokus cikariyor kesiciyi iptal ederseniz 110 civarlari hizlara cikicaktir diyorsaniz ki guvenmem yokus performansina gidin baga oydurun pcxden hizli cikar

motorun bende 2004 modeli var daha hic bi sıkıntısını gormedim babamdan bana gecti yokuşta bayilma vesaire yok 73 bin kmde hala zorlanmadan 2 kisi dik yokus cikariyor kesiciyi iptal ederseniz 110 civarlari hizlara cikicaktir diyorsaniz ki guvenmem yokus performansina gidin baga oydurun pcxden hizli cikar
Xmax 400 lükle kafa kafa gider ama son anda kafa tasarımı sebebiyle xmax beatı geçer bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı