Honda CBR 125R mı, MSX 125 mi?

Ben olsam MSX alırdım. Görüntüsü daha çok hoşuma gidiyor ve 2.5 kuruş daha az yakıyor CBR'dan.
Edit: Ayrıca CBR çok klasikleşmiş bir motor herkesin altında CBR var, ama MSX öyle değil pek sık göremezsin onu.
Edit2: MSX daha hafif bir motor. Motor sürmeye yeni başladıysan senin için çok daha uygundur. Düşürmezsin pek.

Cbr 125 al dostum. SS model istiyorsan tabiki. Yakıtı da güzel.
Mesele şu senin hangi tarzı sevdiğin. Biri supersport yani yarış motoru olarak bilinen tür diğeri naked türü.
SS daha agresif şehir içi sürüşte daha zor diğeri naked şehir içi kullanıma daha uygun daha rahat ama cbr125 düşük cc olduğu için agresifliği üst cc segmentlere göre daha az ama ilk motorun olacaksa etrafı görme, trafik hakimiyeti konusunda yine de sana zorluk çektirebilir. Tavsiyem birkere de olsa binip bakman yönünde hangisinde rahat edersen onu al. Motorla trafik fazla dikkat ister sonuçta bu iki motoru da alsan satacaksın şuanlık sadece motorla trafik hakimiyetini öğrenmek için bir tercih yap yani rahat edeceğini al deneyip.

Son düzenleme:
Bunun için konuya gerek yoktu bence çünkü tarz meselesi olması yüzünden herkes kendine güzel görüneni seçecektir. Bu yüzden sen bir bayiye git gör kararını ver.

Biri elma biri armut

Ama CIBIR her zaman 1.tercihim.

Ama benim hayalim, 600luk kasasi olan GT250R

Cunku fiziksel ozelliklerim klasik Turk erkeginden cok farkli.

Dostum önceki konunda da söylediğim gibi, MSX almalısın. İlk motorun olacak, boyuna ve durumuna çok daha uygun. Ben CBR kullanıcısıyım, motoru kesinlikle tavsiye ederim ancak sen yeni kullanıcısın henüz, bu motoru yatıracaksın yarın bir gün, naked gibi değil bir yatırdığında sadece grenaj masrafı -ayna hariç- 800₺’yi buluyor. Ayrıca hepsini geç, maalesef ayakların yere basmayacak, durduğunda parmak ucunda kalıp zapt etmekte zorlanacaksın. İlk motor olarak başlangıç için ne bileyim bana ters göründü. Hatta mümkünse MSX’i bile boşverip ilk önce ufak bir scooter ile denge ve trafik olaylarına alışmalısın. Bütün bunların sonunda ben bu riski alırım, masrafının da altından kalkarım bana koymaz, parmak ucunda kontrol de ederim, racingi de rahat rahat kullanırım diyor ve kendine güveniyorsan eğer CBR’ı almaman için herhangi bir engel kalmaz. :)

Bunun için konuya gerek yoktu bence çünkü tarz meselesi olması yüzünden herkes kendine güzel görüneni seçecektir. Bu yüzden sen bir bayiye git gör kararını ver.
Bu tarzdan çok seçim iki motorunda seçilmesinde engel görmüyorum ama "money is money" iki motoruda alamam.
Beyler bu alınır mı ? Honda CBR 125 R 2013 Model Super Sport Motor Sahibinden ikinci el 6.500 TL - 588715424
Dostum önceki konunda da söylediğim gibi, MSX almalısın. İlk motorun olacak, boyuna ve durumuna çok daha uygun. Ben CBR kullanıcısıyım, motoru kesinlikle tavsiye ederim ancak sen yeni kullanıcısın henüz, bu motoru yatıracaksın yarın bir gün, naked gibi değil bir yatırdığında sadece grenaj masrafı -ayna hariç- 800₺’yi buluyor. Ayrıca hepsini geç, maalesef ayakların yere basmayacak, durduğunda parmak ucunda kalıp zapt etmekte zorlanacaksın. İlk motor olarak başlangıç için ne bileyim bana ters göründü. Hatta mümkünse MSX’i bile boşverip ilk önce ufak bir scooter ile denge ve trafik olaylarına alışmalısın. Bütün bunların sonunda ben bu riski alırım, masrafının da altından kalkarım bana koymaz, parmak ucunda kontrol de ederim, racingi de rahat rahat kullanırım diyor ve kendine güveniyorsan eğer CBR’ı almaman için herhangi bir engel kalmaz. :)
Boyum 1,70 yalnız ayağım tam yere basmaz mı ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı