Honda Civic alınır mı?

Nurettin5405

Hectopat
Bu Honda Civic'lerin yeni kasalarını biliyorsunuzdur. Bunların fiyatı 100.000 TL ve üstü, sizce bu fiyata göre bu araçlar alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakıt tüketimi düşük olsun, performans istemiyorum derseniz 1.6 VTEC atmosferik LPG modelini almalısınız.
Yakıt tüketimi düşük, performans da orta olabilir derseniz, DTEC yani dizel modelini almalısınız.
Yakıt tüketimi orta olabilir, performans sınıfına göre orta-üst olsun derseniz, 1.5 Turbo yani RS modelini almalısınız.

Alınmaz. Sıfır araç almak istiyorsanız (ki bu devirde ne kadar doğru tartışılır.) yerinizde olsam Megane bakardım. Tuzlu gelirse Egea bakabilirsiniz. Civic en boş paketine Egeanın dolusunu alırsınız.

Alınmaz. Sıfır araç almak istiyorsanız (ki bu devirde ne kadar doğru tartışılır.) yerinizde olsam Megane bakardım. Tuzlu gelirse Egea bakabilirsiniz. Civic en boş paketine Egeanın dolusunu alırsınız.
En dolu Egea yerine Civic tercih ederim doğrusu.

Bizde en çok tutulan kasası var FD6. Allah nazarlardan saklasın diyorum. Japon işi. Biz beğeniyoruz. Sıfır araba alınır mı başlı başına bir konu ancak eğer soruyu şöyle değiştirir 'Ben sıfır araba almaya karar verdim, bu kararım da kesin ve alacağım araba Honda Civic sizce alınır mı' şeklinde sorarsak işte o zaman bir kıstas yapabiliriz diğer arabalar ile. Burada demek istediğim şey, eğer sıfır araba alacağınız kesin ise ve amacınız kredisi veya borcu bitene kadar ben de arabama güvenle bineyim diyorsanız en uygun arabalardan bir tanesidir.

Şimdi bağımsız şekilde hiçbir araba modeline girmeden bir de üst başlığı değerlendirmek gerekirse bence sıfır araba alınmaz. Bugün aldınız 0 diye yarın biri geldi vurdu vs. piyango gibi bir şey Allah korusun. İkinci elini hem daha uyguna hem de boş paket parasına dolu paketini düşük kilometrede tercih etmiş olursunuz, benim tavsiyem o şekilde.

Bir de kısa bir not: Honda araçlarda dizel tercih etmeyin. Bizim çevreden biliyoruz gruplarda vs. çok da bulunmuştum. Dizel pek tercih edilmiyor Honda araçlarda. Genel itibari ile de birçok markada tercih edilmiyor zaten de burada daha da bir ayrıcalık olduğunu belirtmek istedim. Honda fabrika çıkışlı LPG araçlar tutuluyor ama.

En dolu Egea yerine Civic tercih ederim doğrusu.
Nedeni nedir? Otomatik şanzımanları sorunsuz, arıza oranı düşük, yakıt tüketimi düşük, yedek parçaları ucuz. Malzeme kalitesi olarak Civic Egeanın çok önünde değil. Kaza testlerinde aman aman bir fark yok. Neden en dolu Egea yerine boş Civic modeline 130-140 bin lira veresiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı