Honda civic FD6 vs Renault fluence

• Konuyu başlatan RDAs
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 74
  • Görüntüleme 10B
Civic bagaj olarak 430lt olması lazım Fluence de 530lt bagaj var.

Civic 125hp atmosferik motorken Fluence dünya çapında kendini kanıtlamış 1.5DCİ motor 110hp, fakat Civic 125hp yi 6500 devirde verebilirken Fluence 4000 devirde max gücü verebiliyor ve en önemlisi de aracı yürüten tork'a baktığımızda Civic 152Nm torku 4200 devirde verebilirken Fluence 240nm torku 2000 devirden itibaren verebiliyor, yani kısacası Civic'in Fluence'in içinden geçmesi imkansızdır. Honda kullanıcıları bilir zaten Honda motorları düşük devirde ölüdür, yüksek devir kullanmayı sever. Tabi buda yakıt maaliyeti olarak geri döner.

Donanım olarak baktığınızda ise Civic yılına göre oldukça donanımsız ve fiyatlarıda bir hayli uçuk.

Genişlik olarak baktığımızda ise Fluence hem bagaj hem iç mekan olarak daha geniş.

Konfor konusunda Civic standart bir Japon olarak yol sesi, motor sesi alıyor, Fluence'de alıyor ama Civicle kıyasladığımızda darbe emişi ve süspansiyonları daha iyi, yine yol sesi olarakta bence Fluence daha iyi.

İç malzeme kalitesi olarak Civic bana bir tık daha iyi gibi geliyor. Kısacası ben olsam kesinlikle
Fluence tercih ederdim.
Elinize sağlık <3

1.5 dci 110'luk yani 6 ileri paketler yürüyor. Ama 90'lık 5 ileri alırsanız daha geçen Tofaş sapladı bize kuzenimle biga yolunca.

150 tork, 110 beygir aracın uçak gibi gidişi de merak konusu. Premium hissi de neye göre alıyorsunuz? Honda'lar hiç de Premium hissettirecek araçlar değil. Öyle bir amacı da yok zaten. Özellikle de o yılların araçları için konuşuyorum. 4 teker ve bir direksiyon olsun diye üretilmiş, yabancı pazarlarda ucuz araç olsun diye satılan bir araba. Bizde bu model kadar gereksiz abartılan bir araç daha yoktur. Güç, yol tutuşu, donanım, kalite, konfor gibi konuların hiçbirinde iddialı bir araç değil.

2002 kasa 1.6 vtec 0-100 9.5 saniye gördüm. İstediğin fluance i getir hatta 110'luk 6 ileri kasayı da 4 sene kullandık civic kadar hızlı değil kısa mesafede. Fluance yüksek süratlerde gücünü yola verebiliyor. Aracı baymıyor. Ben şahsen atmosferikten yanayım Turbo'nun binlerce arızası var zaten araba dediğinde benzinli olur.

150 tork, 110 beygir aracın uçak gibi gidişi de merak konusu. Premium hissi de neye göre alıyorsunuz? Honda’lar hiç de premium hissettirecek araçlar değil. Öyle bir amacı da yok zaten. Özellikle de o yılların araçları için konuşuyorum. 4 teker ve bir direksiyon olsun diye üretilmiş, yabancı pazarlarda ucuz araç olsun diye satılan bir araba. Bizde bu model kadar gereksiz abartılan bir araç daha yoktur. Güç, yol tutuşu, donanım, kalite, konfor gibi konuların hiçbirinde iddialı bir araç değil.
1 hafta önce 2014 exectuvie Civic sattık senin boş dediğin araçta neler var bil istedim hatta hangi fluance de bunlar var birazda araştır;

-elektrikli katlanır ayna
-ısıtmalı koltuklar
-yokuş kalkış desteği
-start stop

2014 yılında üretilmiş en dolu fluance de hala bu özellikler yok.

1 hafta önce 2014 exectuvie Civic sattık senin boş dediğin araçta neler var bil istedim hatta hangi fluance de bunlar var birazda araştır;

-ısıtmalı koltuklar
-yokuş kalkış desteği
-start stop

Nasıl yok?

2013 Fluence Icon var. Memnun olmadığımız bir şey yok açıkçası. Herşeyden yeterli var açıkçası. Ama kesinlikle boş paket almanızı önermem. En dolusunu almaya çalışın. Reno nun en dolusu her zaman dolu oluyor ama orta ve boş paketleri bana göre çok boş oluyor.

Sanırım 5 kere Tekirdağ'a git gel yaptık. Tık demedi. Bakımını zamanında yap, saçma sapan şeyler yapma bir şey olmaz. Motor da bir kere sorun sayılabilecek şey oldu. O da şu, 200 le giderken turbo borusu patladı. Ama o da sorun olmadı. Edirne den Tekirdağ'a giderken yolun yarısında olmuştu sanırım. Tekirdağ'a binerek gitmiştik, bir sorun olmadı.

Yol tutuşu olarak yeterli.

Konfor olarak (Icon için diyorum) gayet iyi. Arka koltukta rahat edebiliyorsun. Ayrıca arkada çakmaklık olduğu için bagaja dolap da koyuluyor.

Tek sıkıntı şu. Eğer otomatik alacaksanız sanırım 72 A akü gerekiyor. 60 A akü ile sıkıntı oluyordu. Mesela 2. vites de kalkıp, 2-4-6 şeklinde veya 1-3-5 şeklinde vites atıyor. Ama 72A akü ile 1 yılı geçti öyle bir sorun daha olmadı.

-ısıtmalı koltuklar
-yokuş kalkış desteği
-start stop

2013 en dolu Fluence.

Elektrik katlanır aynalar.
Kumandasız açma kapama.
Kumandasız start-stop.
Yokuş kalkış desteği (otomatik).

-ısıtmalı koltuklar
-yokuş kalkış desteği
-start stop

Kaça sattınız? Bahsettiğiniz araba benzinli otomatik ortalama 250 bin bandına satılıyor, Icon Fluence + dizel olmasına rağmen 100-130bin bandına satılıyor. 2 kat fiyat farkı var neresini kıyaslayacağız ki? Zaten söylemek istediğimiz de tam olarak bu. Fiyatın göre donanımsız yalıtımsız bir araç.

Kaça sattınız? Bahsettiğiniz araba benzinli otomatik ortalama 250 bin bandına satılıyor, Icon Fluence + dizel olmasına rağmen 100-130bin bandına satılıyor. 2 kat fiyat farkı var neresini kıyaslayacağız ki? Zaten söylemek istediğimiz de tam olarak bu. Fiyatın göre donanımsız yalıtımsız bir araç.
İyi de zaten dedikleri Fluence de var. Koltuk ısıtma yok tek. Diğerleri var.

İyi de zaten dedikleri Fluence de var. Koltuk ısıtma yok tek. Diğerleri var.
Orasını hesaba katmıyorum bile. 250 bin ve üzeri verdikten sonra Fluence ile ne işimiz var? Ben size 1.3 Tce Turbolu 140bg 240nm tork veren 7 ileri ıslak kavrama, 0-100 hızlanması 9sn olan 5-10bin km'lerde sıfır niyetine icon + cam tavan, koltuk ısıtma + masaj, anahtarsız giriş çalıştırma, Full LED uzun kısa mercekli farlar, hayalet kadran, konsolda tesla ekran, ambians aydınlatmalar, yorgunluk takip, şerit asistanı, tabela okuma, ön arka park sensörü, otomatik park vs vs. saymakla bitmeyecek donanım olan araç alırım. Ne işim var 6-7 yaşında 100bin km üzeri Civic ile? Ki Fleunce ile Megane 4 arasında dağlar kadar fark var yalıtım, konfor vb olarak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı