Honor 50 alınır mı?

Xeonayp

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Merhabalar, Honor 50 ve Nova 9'u gördüm internet üzerinde çok da hoşuma gitti fakat ülkemize henüz gelmedi. Ne düşünüyorsunuz bu konuda alınır mı? 120Hz + OLED ekran çok hoşuma gitti. İşlemci ve kamera da iyi, 66W hızlı şarjda muhteşem. Sanırım Honor 50 kamera konusunda Nova 9'dan daha iyi. @Elan Morin Tedronai @BERWAR @HaWlI KuLlANIcI hocalarım sizlerin yorumunu almak isterim, alınır mı? Ederi maksimum ne kadardır? 5000-6000 civarına gelir mi ülkemize? Gelirse rakipsiz diyebilir miyiz? Ayrıca Harmony OS hakkındaki düşünceleriniz neler? Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim, iyi forumlar herkese!

Iyi cihazlar, fiyatları uygun olursa neden olmasın.

5000-6000 civarına gelir mi ülkemize? Gelirse rakipsiz diyebilir miyiz?
Bu fiyatlara geleceklerini sanmıyorum. Daha pahalı olurlar. Gelseler bile rakipsiz değiller. S20 FE SD 865 modeli hâlâ çok ciddi bir aday o bütçe için.

Merhabalar, Honor 50 ve nova 9'u gördüm internet üzerinde çok da hoşuma gitti fakat ülkemize henüz gelmedi. Ne düşünüyorsunuz bu konuda alınır mı? 120Hz + OLED ekran çok hoşuma gitti. İşlemci ve kamera da iyi, 66W hızlı şarjda muhteşem. Sanırım Honor 50 kamera konusunda nova 9'dan daha iyi. @Elan Morin Tedronai @BERWAR @HaWlI KuLlANIcI hocalarım sizlerin yorumunu almak isterim, alınır mı? Ederi maksimum ne kadardır? 5000-6000 civarına gelir mi ülkemize? Gelirse rakipsiz diyebilir miyiz? Ayrıca Harmony OS hakkındaki düşünceleriniz neler? Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim, iyi forumlar herkese!

Hocam Harmony OS deneyimlemeden benim bir yorum yapmam mümkün değil.

Cihaz bence de gayet güzel ama ~450$ bu sebeple 5000-6000 gibi bir fiyattan gelmesinin imkanı yok, dolar kuru 7 TL olarak hesaplansa bile telefon vergilerle ~5500 TL gibi bir fiyata geliyor.

Türkiye bazında ederi 5500-6000 TL falan olur özelliklere göre ama daha yüksek fiyattan çıkar.
Bu yorumu kamerayı hesaba katmadan yaptım bu arada, kamera performansı hakkında çok fazla içerik bulamadım, cihazın belki çok iyi bir kamerası varsa daha fazla edebilir.

@BERWAR @Elan Morin Tedronai teşekkür ederim yorumlarınız için. Türkiye'ye özel bir fiyatlandırma olsa bile pahalıya geleceği belli o zaman. OnePlus nord N10 5G hakkında ne düşünüyorsunuz peki? Peki yazılım açısından OnePlus mı Samsung mu daha önde?

Stabilite, hafiflik ve akıcılık olarak OnePlus daha iyi.

Nord N10 5G alınabilir bir cihaz ama kamera olarak X3 NFC seviyesindeydi galiba, onun dışında gayet iyi bir cihaz.

Kamera olarak aynı fiyatta olan Realme 8 Pro daha iyi.

@BERWAR @Elan Morin Tedronai yazılım güncellemesinde OnePlus markası nasıl peki? Android güncellemesi ve güvenlik yaması alacak mı? Alacaksa kaç yıl desteklenecek telefon?

Nord N10 5G modeli sadece 1 büyük güncelleme yani Android 11 alacak.
Onun haricinde 3 yıl güvenlik güncellemesi alacak.

Aslında OnePlus firmasının böyle yapması beni şaşırttı, Apple gibi sadece kısıtlı sayıda modeli olduğu için daha uzun destek vermesi gerek bana kalırsa...

Nova 9 €499'a çıkacak Avrupa pazarında. Doğal olarak bize sadece kur ile gelişi;

499 x 11,2 =5588 TL olur.

Şimdi gelelim bu giriş fiyatına devlet babamız neler istiyor:

%1 Kültür Bakanlığı payı: 55,88

5643 oldu.

%10 TRT Bandrol ücreti: 564,3

6207 TL

%50 ÖTV

9310

%18 KDV

10986 TL

Aaaa nerelere geldi cihazlar.

Bunlara bayi kârı, ditribütör masrafları eklenmiş değil.

Kısaca hayal kurmayalım.

Nova 9 499€ ya çıkacak Avrupa pazarında. Doğal olarak bize sadece kur ile gelişi;

499 X 11,2 =5588 TL olur.

Şimdi gelelim bu giriş fiyatına devlet babamız neler istiyor:

%1 kültür bakanlığı payı: 55,88

5643 oldu.

%10 TRT bandrol ücreti: 564,3

6207 TL.

%50 ÖTV.

9310.

%18 KDV.

10986 TL.

Aaaa nerelere geldi cihazlar.

Bunlara bayi kârı, ditribütör masrafları eklenmiş değil.

Kısaca hayal kurmayalım.

Hocam dolar kuru üzerinden en ölü fiyattan hesaplayınca bile 5.5k, 6K gibi bir fiyat oluyor sadece vergilerle :D

Ben zaten yukarıda hesapladım, hayalperest bir şekilde dolar kurunu 7 almama rağmen 5500 TL oluyordu.
9.5 alındığında 8k-9k falan oluyor :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı