Honor MagicBook X15 Hazır EFI dosyası

EFI hakkında:
  • Kendi yaptığım ve kullandığım EFI dosyasıdır.
  • OpenCore sürümü 0.7.6'dır.
  • Linkte sadece OC klasörü mevcuttur.
  • Sistem özellikleriniz benzer veya aynı ise deneyebilirsiniz.
  • Catalina 10.15.7 ve Monterey'in 12.0.1 sürümünde denedim. 12.1 güncelleştirmesinde test etmedim. Big Sur için de uygun olacağını düşünüyorum.
  • Kurulum sonrası bu adımları uygulayarak MLB, Seri numarası vb. değerleri değiştirin! Rehber: GenSMBIOS kullanımı

Sistem özellikleri:
  • HONOR MagicBook X 15 | HONOR Resmi Sitesi (Türkiye)
  • i5-10210U işlemci
  • Intel UHD ekran kartı
  • 2x4 2400MHz RAM
  • 512GB KXG60ZNV512G NVMe SSD
  • Intel Wireless-AC 9560 160MHz Wi-Fi
  • Intel Bluetooth (Modelini öğrenemedim, Wi-Fi ile combo olabilir. USB\VID_8087&PID_0AAA&REV_0002)
  • I2C HID Touchpad
  • Realtek ALC256

BIOS ayarları:
Secure Boot kapamanız yeterli. TPM açık vaziyette kurulum yapıp, sistemi kullanabilirsiniz.

Çalışmayan hiçbir şey yok. Bluetooth ile Apple aygıtlara bağlanamayabilirsiniz, sebebi Airportitlwm.kext. Apple aygıta bağlanmak isteyeniniz olursa Airportitlwm yerine itlwm.kext kullanması gerekli. Airportitlwm ile Heliport isimli uygulamayı kullanmadan direkt native Wi-Fi'ı kullanıyorsunuz.

Not: Windows'ta, PC Manager ile pil limitini açtığınızda macOS'ta da o ayar geçerli kılınıyor. Bu sebepten ötürü ekran görüntülerinde pilim %74. Pil kullanımı olarak da 3,5-4 saati zorlar diyebilirim %74 ile. Discord fazla yiyor.
Not 2: Kurulum sonrası Intel Power Gadget kullanarak işlemci kullanımı, sıcaklığı gibi değerleri takip edebilirsiniz. Ben Geekbench yaparken bile 65'i geçmemişti sanırım. Bazen, sistemi kapatmadan önce çok uygulama açık ise, açıldığında 15-20 saniyeliğine 65-70'lere fırlayıp geri düşüyor. Sonuç olarak, Windows'tan daha serin çalışmakta.

Bluetooth:
Bluetooth.png

Ses çıkışları:
Taninmis_Ses.png

Monterey + Catalina + Windows 10:
Monterey_Catalina_Windows10.png

Geekbench:
magicbookx15_hackintosh_geekbench.jpeg

Catalina 10.15.7:
magicbookx15_hackintosh_catalina.jpeg

Catalina'da Geekbench'e soktuğumdaki değerler:
magicbookx15_catalina_geekbench_values.jpeg

Elimde tüm işlevlere dair ekran görüntüleri yok, şu anda da macOS'a geçip çekebilecek kadar müsait değilim maalesef.

EFI indirme linki:

EFI VirusTotal linki:

Honor magicbook X15'in macOS performansından memnun musunuz hocam? Bende aynı laptopu alıp macOS kurup kullanmak istiyorum. Tavsiye eder misiniz?

Geri
Yukarı