Hoparlörden gelen cızırtıya garanti değişim yapar mı?

tunjayoff

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Konya ve İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, elimde garantisi devam eden HP Pavilion Gaming 15-DK0002NT model laptop var. Hoparlörden bazen az bazen de can sıkıcı boyutta cızırtı geliyordu ve garantiye göndermeden önce bu sorunu yaşayan ve çözüme kavuşturabilen var mı diye baktım ama nafile, sorunun kronik olduğunu okudum birkaç yerde. Bugün cihazı garantiye gönderdim ve kafama şöyle bir soru takıldı: Eğer ki garanti bu sorunu çözemeyip geri gönderir ya da kullanıcı hatası olduğunu belirtirse ben Thh'ye başvurarak ürünün sıfırını alabilir miyim?

Herhangi bir şekilde anakartı sökmedim, hoparlöre en ufak sıvı temas ettirmedim. Ve ayrıca kullanıcı hatası olmadığını nasıl kanıtlayabilirim olası bir uyuşmazlıkta? Şimdiden teşekkürler cevap veren herkese.

Bilgisayarın garantisi devam ediyorsa ve sizin tarafınızdan içi açılmadı ise servis tamir yoluna gidecektir.Satın aldığınızdan ilk 6 ay içinde ki hatalar fabrikasyon sorunlu olarak kabul edilir ve DOA kapsamına girer.Bu kapsamda 1-ücretsiz onarım 2-malın ayıpsız misli ile değişimi 3-iade hakkınızı kullanabilirsiniz.

Bilgisayarın garantisi devam ediyorsa ve sizin tarafınızdan içi açılmadı ise servis tamir yoluna gidecektir. Satın aldığınızdan ilk 6 ay içinde ki hatalar fabrikasyon sorunlu olarak kabul edilir ve doa kapsamına girer. Bu kapsamda 1-ücretsiz onarım 2-malın ayıpsız misli ile değişimi 3-iade hakkınızı kullanabilirsiniz.

Ürün 8.ayına girmek üzere bu durumda bu haklardan faydalanamaz mıyım?
Ek olarak: Arka kasayı açtım yükseltmelere bakabilmek için ama herhangi bir modifikasyon gerçekleştirmedim.

Ürün 8.ayına girmek üzere bu durumda bu haklardan faydalanamaz mıyım?
Ek olarak: Arka kasayı açtım yükseltmelere bakabilmek için ama herhangi bir modifikasyon gerçekleştirmedim.
Laptop'un kasasını açtıysanız koruma bantlarını da sökmüş olmanız gerekiyor keza en ufak tornavida darbesinden servis kasanın açıldığını anlayıp rapor tutabiliyor.Garanti'de olan bir cihazın içini açmakla hata yapmışsınız.Servis garanti dışı da bırakabilir isterse.Sorduğunuz soruya gelirsek evet 8. ayda olduğunuz için doa kapsamına girmez.

Laptop'un kasasını açtıysanız koruma bantlarını da sökmüş olmanız gerekiyor keza en ufak tornavida darbesinden servis kasanın açıldığını anlayıp rapor tutabiliyor.Garanti'de olan bir cihazın içini açmakla hata yapmışsınız.Servis garanti dışı da bırakabilir isterse.Sorduğunuz soruya gelirsek evet 8. ayda olduğunuz için doa kapsamına girmez.
Kasayı açarken bant, etiket, uyarı vs. tarzı herhangi bir şey yoktu ve zaten hp garanti dışı bırakmıyor araştırdığım kadarıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı