Hopörler değişikliği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar ben 2+1 ses sistemi kullanıyorum. Ve sesi yükselttiğimde bozulmalar meydana geliyor .

Ben yüksek seste şarkılarr dinlemek istiyorum. Evde dolaşırken babamın yadigar teyibini buldum. 2 tane büyük kolonu var.

Dilerseniz şuan ki kullandığım ve kullanacağım kolonları gösteriyim.

Şuan ki kullandığım bass :
02012011822.jpg

Şuan ki kullandığım küçük kolonlar :
02012011823.jpg

Takacağım kolonlar : Bundan 2 tane ...
02012011824.jpg

Kolonun arkasında yazan watt değerleri :
02012011826.jpg

Sizce taksam bir sakatlık oluşur mu ?

Bundan 1 sene önce klavyeyi bass ın arkasına takmıştım ve güzelim klavye bozulmuştu :D
O klavyeyi o kadar sevmiştim ki buradan Ömerli barajına kadar bisikletle 3 saat yol gitmiştim.

Bir daha böyle bir sakatlık olsun istemiyorum. Sizce takınca kolonlar bozulur mu ?

Cevaplarınıza göre takacağım veya eski kolonlarla devam edeceğim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük hoparlörler manyetik alan oluştururlar o yüzden bilgisayarın epey uzağına koyarak bağlamalısın. Benzer bir sistem yaptım zamanında, 2 tane büyük Sony HiFi hoparlör (Deck'i bozuk), boyut olarak buradakilere benzer, elde bulunan 4.1 sistemden çıkma Creative bir Subwoofer kombosu ile para harcamadan gayet güzel ses sistemi çıktı ortaya :) Bass'ı ve sesi kıs, dikkatli bir şekilde test et sakatlık çıkacağını sanmıyorum ancak ihtiyatlı olmaktan zarar gelmez.

Kolonları biraz uzaklaştırmak istedim. Dün akşam çiviyle duvara bir tahta monta ettim :D 2 ucuna da kolonları bant aracılığı ile yapıştırdım.

Sabah büyük bir gürülü ile uyandım :D Kolonun yeni bilgisayara düşmüş teki de düşmemek için çabalıyordu :D
03012011830.jpg

Mecburen aşağıya indirdim. Aşağıdaki fotoğraftaki uzaklık çok az. Bir sorun olur mu ? Ne gibi zararı var kolonların kasaya yakın durmasının ?
03012011831.jpg

Bildiğim kadarıyla içindeki mıknatıslar manyetik etki yaratıyor. Ben mıknatısı aldığımda tüplü monitöre yaklastırınca kayma oluyor. Ama lcd'dede böyle birşey olmuyor. Ancak ne zararı var bilmiyorum.

Çok güçlü manyetik alanlar sabit diskleri etkileyebiliyor, eski CRT monitörler de manyetik alan ile parçacık bombardımanı ile prensibiyle çalışıyordu ve etkileniyordu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı