Horoz Nereye Şikayet Edilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam niyetiniz çok iyi anlıyorum ama ezan ile horoz sesini bir tutmayalım lütfen, o zaman benim köpeklerimi de kimse şikayet etmesin herkes ezana duyduğu saygıyı köpeklerime de duysun.
İkisini de bir tutuyorum çünkü ikisi de benzer olgular, ezan sesine insanların dini görüşlerine saygı duyduğun için karışmazsın, evcil hayvanına da manevi değerlerine saygı duyduğun için karışmazsın. Ha ezan sesini şikayet eden var mı tabi ki var, örneğin ben, bunun çözümü ses volümünü düşürmekten ibarettir, horoz için de olanak, imkan sağlamasına destek olmaktır kümes yapması gerektiğini söylemektir vs onun dışında ağzına tıkaç bağlayacak hali yok. Ben art niyete karşıyım, aksi taktirde horozun verilmesinden ve kesilmesinden başka bir çare yok, insanlar sokak köpeği gibi nereden kar ederim diye düşünüyor.

Bulunduğunuz ilçedeki ilçe sağlık müdürlüklerinde çevre sağlığı birimine ya da gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğü'ne dilekçe veriniz.

Bende evin içinde horoz besliyorum, bahçeli evimiz yok dolayısıyla bakacak bir kümesimizde yok, her gün beş vakit bangır bangır bağıran ezan sesine saygı duyduğunuz gibi horoz sesine de saygı duyabilirsiniz, insanlara destek olmadığınız gibi üstüne üstlük köstek olmayın, rahatsız olduğunuzu dile getirin ve çözüm üretin, destek çıkın, insanların arkasından iş çevirmeyin, yaptığın şey etik ve medeni bir çözüm yolu değil.
Tamam da burası köy değil ki, insanların işi var gücü var. 1 saat uyku bile çok değerli olabiliyor. Zaten horozların sahibi ile görüştüm, adam çokta uzlaşılacak birisi değil. Sırf sizinde horozunuz var diye böyle düşünmeniz saçma açıkcası. Ayrıca bizim burada da ötüyor demeniz komik.
Hocam niyetiniz çok iyi anlıyorum ama ezan ile horoz sesini bir tutmayalım lütfen, o zaman benim köpeklerimi de kimse şikayet etmesin herkes ezana duyduğu saygıyı köpeklerime de duysun. Yani zabıtayı aramanızı önermiyorum. Bence gidin konuşun, çözüm üretin. Eğer ki ev sahibi umursamaz tavırlar sergiliyorsa ararsınız.
Kendisi ile görüştüm hocam, uzlaşamadık. Zaten bu konuyu da bu yüzden açtım.

İkisini de bir tutuyorum çünkü ikisi de benzer olgular, ezan sesine insanların dini görüşlerine saygı duyduğun için karışmazsın, evcil hayvanına da manevi değerlerine saygı duyduğun için karışmazsın. Ha ezan sesini şikayet eden var mı tabii ki var, örneğin ben, bunun çözümü ses volümünü düşürmekten ibarettir, horoz için de olanak, imkan sağlamasına destek olmaktır kümes yapması gerektiğini söylemektir vs onun dışında ağzına tıkaç bağlayacak hali yok. Ben art niyete karşıyım, aksi taktirde horozun verilmesinden ve kesilmesinden başka bir çare yok, insanlar sokak köpeği gibi nereden kar ederim diye düşünüyor.

Bizim de eski mahalle de evin çatısın da horoz vardı çoğu insan şikayetçiydi aynı zaman da ben de şikayetçiydim. Dolayısıyla konuyu açan kişiyi ben de anlayabiliyorum siz biraz saçmalamışsınız ezan sesiyle horozun sesini neden bağdaştırıyorsunuz? Ek olarak kümes yaptırınca horozun sesi mi gidecek?

Bizim de eski mahalle de evin çatısın da horoz vardı çoğu insan şikayetçiydi aynı zaman da ben de şikayetçiydim. Dolayısıyla konuyu açan kişiyi ben de anlayabiliyorum siz biraz saçmalamışsınız ezan sesiyle horozun sesini neden bağdaştırıyorsunuz? Ek olarak kümes yaptırınca horozun sesi mi gidecek?
Horozun sahibi ile tatlı bir dille uzlaşmaya çalıştım ancak, bir türlü uzlaşamadık. Horozu kesip yeme gibi bir niyetim yok zaten, kendisi horozu Şile'den getirmiş oraya geri akrabalarının yanına verebilir. Ama maalesef bir türlü uzlaşamadık, bu yüzden de şikayet etmek zorunda kaldım. Ayrıca ezan sesi sadece günde 5 vakit iken bu horoz taş çatlasa 3 saatte bir ötüyor bunu da belirtmek isterim. Ayrıca gece vakti öten horoz mu olur kardeşim?

İkisini de bir tutuyorum çünkü ikisi de benzer olgular, ezan sesine insanların dini görüşlerine saygı duyduğun için karışmazsın, evcil hayvanına da manevi değerlerine saygı duyduğun için karışmazsın. Ha ezan sesini şikayet eden var mı tabii ki var, örneğin ben, bunun çözümü ses volümünü düşürmekten ibarettir, horoz için de olanak, imkan sağlamasına destek olmaktır kümes yapması gerektiğini söylemektir vs onun dışında ağzına tıkaç bağlayacak hali yok. Ben art niyete karşıyım, aksi taktirde horozun verilmesinden ve kesilmesinden başka bir çare yok, insanlar sokak köpeği gibi nereden kar ederim diye düşünüyor.

Horoz sesiyle ezanı bir tutmak nedir yahu? Evcil hayvan da besleseniz komşularınız rahatsızsa çözüm üretmek zorundasınız. Ezan belirli saatlerde belirli dakikada okunur. Üstelik inançtır. Horoz öyle değil, herhangi bir zamanda ses çıkarabilir.

Horoz sesiyle ezanı bir tutmak nedir yahu? Evcil hayvan da besleseniz komşularınız rahatsızsa çözüm üretmek zorundasınız. Ezan belirli saatlerde belirli dakikada okunur. Üstelik inançtır. Horoz öyle değil, herhangi bir zamanda ses çıkarabilir.
Son cümlenize katılmıyorum, sizin için ezan inançsa benim için de horoz bir inanç olabilir. Horoz sesine de ezan sesine de karşıyım bu arada.

Son cümlenize katılmıyorum, sizin için ezan inançsa benim için de horoz bir inanç olabilir. Horoz sesine de ezan sesine de karşıyım bu arada.

Nüfusun yüzde 90'ı Müslüman olan bir ülkeden bahsediyoruz. Zaten dünyada yaygın dinlere saygı gösteririz. Ama siz horoza inanıyorum derseniz bu saçmalık olur, çünkü dünyada horoza inanan 5-10 kişi vardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı