Hoş Geldiniz Yazısından Sonra Siyah Ekran ve Mouse İmleci

CihanKaan

Hectopat
Dün bir takım kritik güncelleştirme yaptıktan sonra bilgisayarımı yeniden başlattım ayarları yapılandırması uzun sürdüğü için içeri gidip geldim. Bir baktım siyah ekran var sadece mouse imleci gözüküyor. Ekranda görev yöneticisini açabiliyorum işlemlere baktıgımda explorer exe nin olmadığını gördüm. Yeni görevden explorer.exe yazıp açtıgımda sadece belgelerim klasörü açılıyor ve kısıtlı işlemler yapabiliyorum.

Siyah ekrandan dolayı bugun internette konuyla ilgili bir kaç araştırma yaptım bunun sonucunda yeni görev e basıp '' C:\Windows\explorer.exe'' yazdıktan sonra windows açılma sesi duyuluyor ve masaüstüm geri geliyor ama her bilgisayarı açtığımda bunu yapmak istemediğimden dolayı buraya yazıp çözümünü öğrenmek istedim. Bu arada combofix programıyla hasarlı dosyaları düzeltmeye çalıştım yeniden başlattıgımda aynı sorun devam etti.

İşletim sistemim Windows 7 ultimate, RAM 2 GB, ekran kartı nvidia 1 GB geforce 9600 gt.

Combofix hasarlı dosya düzeltmez zararlı yazılım silicidir ve bilmeyen kişilerin elinde windows'u çökertir. Combofix çökertmemiş ancak siz ondan önce davranmışsınız çökertmek için :) Bir güncelleme bitmeden size kim söyledi cmd kullanıp explorer açmanızı? Windows sizi boşuna uyarmıyor "Lütfen bekleyin" diye Siz bunu aldırmazdan gelip neden ters işlere kalkışıyorsunuz?
cmd konsolunu yönetici olarak açıp "sfc/scannow" yazın. Bundan sonra yeniden başlatıp düzelme olmaz ise format atın. Beklememeniz bakın ne durumlara sizi sokuyor 1 dk daha beklseniz güncellemeler yapılıp o siyah ekran da gidecekdi ve windowsunuza girebilecektiniz.

Yazımda güncelleştirme bitmeden bir işlem yaptığımla ilgili bir şey yazmıyor . Güncelleştirmeler yüklendikten sonra yeniden başlattım ve ayarlamaları yaptıktan sonra kendiliğinden açıldı . Yani bu ayarlar yapılırken bilgisayarı kapatmadım. Güncelleştirmeden sonra ekranda sadece siyahlık ve mouse emleci vardı. Combofix ' i de bu konuyla ilgili internette araştırma yaptığımda buldugum bir kaç forumda görmüştüm ve denediğimde ekran kendiliğinden düzeliyordu . Zaten tam olarak düzeltemediğim için format atmak zorunda kaldım bilgisayara gene de teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı