Hoşlandığım kızla nasıl daha fazla konuşabilirim?

OldButHalil

Femtopat
Arkadaşlar selamlar. Afyon'da lise 3'te okuyorum ve hızlandırma amaçlı da bir kursa yazıldım. Zaten çalışkan birisiyim, kursta sayısalın en iyi sınıfına çıkabildim. O sınıfa da benim gibi bir kız çıktı ancak daha onu gördüğüm an üzerimde bir etki bıraktı, dikkatimi çekti. Kızla farklı okullardayız, neredeyse hafta içi her gün kurs oluyor ve bir haftadır da aynı ortamda bulunmuş oluyoruz. Kız orta güzelikte, okulumda daha güzel bir sürü kız olmasına rağmen çoğuyla da muhabbetimin olmasına rağmen hiçbirinden bu derece etkilenmemiştim. Bende de tip var zaten, o sıkıntı değil. Ama asıl sorun sınıfta 3 erkek arkadaşım var, 2 siyle artık muhabbeti kestim çünkü her konuda dalga geçerlerdi ancak birisiyle 5 yıldır arkadaşız diğerleri de 1 yıllık bile değiller iletişimi kestiğim zaten onlardı.

5 yıllık arkadaşım da kursta derslerde, tenefüste sürekli bana bakıp gülüyor anlamadığım biçimde, normalde hiç böyle yapmazdı bu sene diğer 2'siyle tanıştığından beri böyle davranmaya başladı. Onları güldürmek için sanki bana bir şeyler yapıyor. Normalde kızla konuşuyordum hatta 1-2 kere de birlikte kurs çıkışı eve dönüş yolunda konuşmuşluğum da var. Zaten ben birisiyle ne konuda nasıl konuşulması gerektiğini biliyorum ancak sorun da bu 3 arkadaşın ben kızla konuşurken bana nedense gülmesi. Bu yüzden kızla da konuşasım gelmiyor. Ha bu arada kız da bana bakıyor derslerde ara sıra, 2 3 arkadaşı tenefüslerde gelip dışarı çıkıyorlar ben de diğer sınıftan arkadaşlarla çıkıyorum kızla ve arkadaşlarıyla da göz göze geliyoruz. Kız da büyük ihtimal benden etkilendi, mesela sınıfta ikimiz ve diğer 3'lü varken kız sıkıntıdan benim yanıma geliyor, gözlerimin içine bakıyor bana dönük bir şekilde ancak ben ne kadar konuşmak istesem de konuşamıyorum diğerlerine alay konusu olacağım diye sürekli bana gülecekler gidip de kıza benim hakkımda bir şey diyecekler diye.

Önerileriniz nelerdir arkadaşlar normalde özgüven konusunda sıkıntım yok diğer kızlarla da rahatça konuşabiliyorum genelde cana yakın biriyimdir ancak bu 3'lü yüzünden kendime güvenim neredeyse sıfırlanıyor. Ne yapmamı önerirsiniz ki bu kızla onların yanında dahi olsa rahatça konuşabileyim?

Konuşmayın hocam. Gerek yok lise aşkları boş işler ben lise 1'de açıldım herkese rezil oldum yapmayın. Bende lise 2'yim siz 3 sünüz elbette karar sizin.

Aşk değil bu, sadece bir hoşlantı, ilgi çekicilik. Aşka dönüşecek diye bir şey yok yani belki oldu da ileride konuşuyorken gördük, olmayacak birbirimizin zıttıyız o zaman orada dur deriz zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşk değil bu, sadece bir hoşlantı, ilgi çekicilik. Aşka dönüşecek diye bir şey yok yani brlki oldu da ileride konuşuyorken gördük, olmayacak birbirimizin zıttıyız o zaman orada dur deriz zaten.

Hocam şimdi YKS'ye kasın,
Üniversite hazırlıkta veya birinci sınıfta o işlerle uğraşın(bence).

Vallahi agam aşk meşk hikaye, boşver. Şuan lise 3'üm hiç de pişman değilim. Tertemiz kendi halinde ve insanlar gözünde dürüst ve sonuna kadar güvenilir, her türlü emanete gözü gibi bakar nitelikteyim. Bence önemli olanlar bunlar. Size önerim budur.

Arkadaşlar selamlar. Afyon'da lise 3'te okuyorum ve hızlandırma amaçlı da bir kursa yazıldım. Zaten çalışkan birisiyim, kursta sayısalın en iyi sınıfına çıkabildim. O sınıfa da benim gibi bir kız çıktı ancak daha onu gördüğüm an üzerimde bir etki bıraktı, dikkatimi çekti. Kızla farklı okullardayız, neredeyse hafta içi her gün kurs oluyor ve bir haftadır da aynı ortamda bulunmuş oluyoruz. Kız orta güzelikte, okulumda daha güzel bir sürü kız olmasına rağmen çoğuyla da muhabbetimin olmasına rağmen hiçbirinden bu derece etkilenmemiştim. Bende de tip var zaten, o sıkıntı değil. Ama asıl sorun sınıfta 3 erkek arkadaşım var, 2 siyle artık muhabbeti kestim çünkü her konuda dalga geçerlerdi ancak birisiyle 5 yıldır arkadaşız diğerleri de 1 yıllık bile değiller iletişimi kestiğim zaten onlardı.

5 Yıllık arkadaşım da kursta derslerde, tenefüste sürekli bana bakıp gülüyor anlamadığım biçimde, normalde hiç böyle yapmazdı bu sene diğer 2'siyle tanıştığından beri böyle davranmaya başladı. Onları güldürmek için sanki bana bir şeyler yapıyor. Normalde kızla konuşuyordum hatta 1-2 kere de birlikte kurs çıkışı eve dönüş yolunda konuşmuşluğum da var. Zaten ben birisiyle ne konuda nasıl konuşulması gerektiğini biliyorum ancak sorun da bu 3 arkadaşın ben kızla konuşurken bana nedense gülmesi. Bu yüzden kızla da konuşasım gelmiyor. Ha bu arada kız da bana bakıyor derslerde ara sıra, 2 3 arkadaşı tenefüslerde gelip dışarı çıkıyorlar ben de diğer sınıftan arkadaşlarla çıkıyorum kızla ve arkadaşlarıyla da göz göze geliyoruz. Kız da büyük ihtimal benden etkilendi, mesela sınıfta ikimiz ve diğer 3'lü varken kız sıkıntıdan benim yanıma geliyor, gözlerimin içine bakıyor bana dönük bir şekilde ancak ben ne kadar konuşmak istesem de konuşamıyorum diğerlerine alay konusu olacağım diye sürekli bana gülecekler gidip de kıza benim hakkımda bir şey diyecekler diye.

Önerileriniz nelerdir arkadaşlar normalde özgüven konusunda sıkıntım yok diğer kızlarla da rahatça konuşabiliyorum genelde cana yakın biriyimdir ancak bu 3'lü yüzünden kendime güvenim neredeyse sıfırlanıyor. Ne yapmamı önerirsiniz ki bu kızla onların yanında dahi olsa rahatça konuşabileyim?

Ben de lise 3'üm ama derlerde ortalama derecedeyim. Ama bu sene çok çalşımaya yeminliyim. Bana kalırsa hiç bulaşma, eğer o işten hayır çıkacak olsaydı mutlaka daha başka anılar biriktirirdin kızla. Benim de bir ilişkim yaklaşık 1 yıldır sevgiliyiz ama o 12 olduğu için pek vakit ayıramıyorum. Haliyle ben de çok sıkı çalışma planında olduğum için çok vakit bulamıyoruz birbirimize. Allah'tan kız arakadaşım öyle sevdim gitti tarzında değil, gerçekten sevdi mi seviyor ama tabii ki de böyle birini bulmak lisede çok zor. Ama ben şanslıyım ki geldi, senin durumlar nedir bilemem ama şunu unutma, eğer sevgili olsanız bile birbirinize vakit ayıramayacaksınız ve bu durumda karşı taraf olmuyor falan der ve gider. Hatta ben kendi ilişkimde bu yaşanacak diye korkuyorum ama Allah'tan doğru birini buldum. Yani dediğim gibi olaylar böyle, he bir de ek olarak eğer sevgili olursanız ve ikinizinin gittiği üniversiteler farklı olursa sonuç olarak ikiniz de farklı ortamlarda bulunacaksınız ve ikiniz de aynı ortamlarda olamdığınız için ortamlardaki alışkanlıkları sevgilini de bulamayacksın ve sorun çıkaracaktır. Eğer birbirinizi deli gibi severseniz sizi hiçbir şey durduramaz. Yani durum böyle, bir gelişme olduğunda buraya lütfen belirt. Ben zamanında bu konudan defalarca üzüntü çektiğim benim için hassas bir konudur. O yüzden senin bu olayını biraz önemsiyorum dostum, lütfen yazmayı unutma.

Ben de lise 3'üm ama derlerde ortalama derecedeyim. Ama bu sene çok çalşımaya yeminliyim. Bana kalırsa hiç bulaşma, eğer o işten hayır çıkacak olsaydı mutlaka daha başka anılar biriktirirdin kızla. Benim de bir ilişkim yaklaşık 1 yıldır sevgiliyiz ama o 12 olduğu için pek vakit ayıramıyorum. Haliyle ben de çok sıkı çalışma planında olduğum için çok vakit bulamıyoruz birbirimize. Allah'tan kız arakadaşım öyle sevdim gitti tarzında değil, gerçekten sevdi mi seviyor ama tabii ki de böyle birini bulmak lisede çok zor. Ama ben şanslıyım ki geldi, senin durumlar nedir bilemem ama şunu unutma, eğer sevgili olsanız bile birbirinize vakit ayıramayacaksınız ve bu durumda karşı taraf olmuyor falan der ve gider. Hatta ben kendi ilişkimde bu yaşanacak diye korkuyorum ama Allah'tan doğru birini buldum. Yani dediğim gibi olaylar böyle, he bir de ek olarak eğer sevgili olursanız ve ikinizinin gittiği üniversiteler farklı olursa sonuç olarak ikiniz de farklı ortamlarda bulunacaksınız ve ikiniz de aynı ortamlarda olamdığınız için ortamlardaki alışkanlıkları sevgilini de bulamayacksın ve sorun çıkaracaktır. Eğer birbirinizi deli gibi severseniz sizi hiçbir şey durduramaz. Yani durum böyle, bir gelişme olduğunda buraya lütfen belirt. Ben zamanında bu konudan defalarca üzüntü çektiğim benim için hassas bir konudur. O yüzden senin bu olayını biraz önemsiyorum dostum, lütfen yazmayı unutma.
Peki kızla falan konuşmayı geçtim, mesela ben konuşurken bana gülen arkadaşa cevabım ne olmalıdır sence?

Geri
Yukarı