Hoşlandığım Kızla Nasıl Konuşurum?

Powermann

Hectopat
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar, başlıktan da anlayabileceğiniz üzere bir kız var :) Gidip seni seviyorum falan demeyi geçtim daha muhabbet edecek cesareti bulamıyorum. Gün içerisinde en fazla iki cümlelik bir konuşmayla merhabalaşma onu da ilk ben söylemiyorum kız söylüyor. Normalde bana böyle şeyler çok saçma gelirdi gidin konuşun kardeşim ne zorluyorsunuz falan derdim de kazın ayağı öyle değilmiş. Günaydın demeye çalışırken bile kafamda bin tane tilki dolaşıyor öyle diyeyim. Bir de acaba boşuna mı uğraşıyorum diye düşündüm bir ara neden derseniz anlatayim şöyle oldu bir kız duygularla falan ilgili sunum yaparken o sınıftaki gürültünün içinden bir espri duydum seslendirdim onu. Neyse ders bitti çıkarken dışarı benim sıra arkadaşımla hoşlandığım kız konuşuyordu sıra arkadaşım powerman sen bunların esprisini çalmışsın öyle diyorlar dedi. Bende kızın yanında her zaman büründüğüm mal halimle yok dedim ben duydum kalabalıktan dillendirdim onu dedim kızda haa dedi bende powermanla aynı fikirde miyim diye düşünmüştüm ama bir söyleyişi var ben orangutanım sanki benimle aynı fikirde olmak çok tuhaf bir şey. Neyse böyle işte tamamını okuyan var mıdır bilmiyorum ama

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakında Sevgili Programı önerisi çıkarsa şaşmam.

Konumuza geri dönecek olursak, bu kız meselesini fazla büyütmeyin. Önceki konulardada söylemiştim buradada söyleyeyim, Kız ile konuşunca madalya vermiyorlar. Öyle içinde korku olmasın merak etme o da insan sadece karşı cinsin. Nasıl konuşurum dersen biraz özgüvenini yükseltmek gerek o da sosyal ortama girersen oluşacaktır.

Son zamanlarda açtığımız konular teknolojiden çok yaşama kaydı ama olsun. Soruna gelmiş olursak normal arkadaşınla konuşuyormuş gibi konuş. Sonuçta karşındaki de bir insan çok heyecanlanmanın anlamı yok. Arkadaşlığınızı hal hatır sorma vesaire ilerletebilirsin. Benden tavsiye çok büyütme böyle konuları. Sosyal ortama dalarsan öz güvenin artar ve çevrenle olan iletişim kurma becerin artar.

Normalde bu tür konulara pek yazmam ama şöyle düşün; ileriki hayatında birçok yeni insanla tanışacaksın, sosyalleşeceksin ve şimdiki bir kıza karşı utanma duyguların sana fazlasıyla komik gelecek. Eline fırsat geçtiğinde bunu kaçırma. Sadece bu konu için değil, genel olarak söylüyorum. Fırsat her zaman ayağına gelmez. Hayat kısa, egomuzu bir kenara bırakıp yaşayalım yaşayabildiğimiz kadar.

Derin nefes al ver bir kaç kere, git yanına konuş. Göz temasından çekinme. Muhtemelen zor oluyordur aynısı bende de oluyor arada yere bak ama sonra hemen başını kaldır %100 taktik.

En nefret ettiğim konu başlıkları bunlar. Çok çocukça... Elbetteki herkes ilk defa açılırken zorlanır ancak bu işte ne bir taktik vardır nede bir teknik... Şimdi bizden taktik istemişin ancak biz seni ve hoşlandığın kızı tanımıyoruz ki. Bu işin genel bir taktiği olsa herkes sevdiğini elde edebilirdi ama malesef bu işler filmlerdeki gibi gerçekleşmiyor.

Tabi illaki taktik istiyorsan kıza değilde kızın arkadaşına yaklaş. Zamanı geldiğindede kızın arkadaşına, sevdiğin kız hakkındaki duygularını söyle. Zaten azcık olabilirliği varsa kız başkasından hoşlanmıyorsa o iş olur.

Diğer türlü sen kıza yakınlaşmaya çalışacaksın bu sırada bir çoğu kez beceremiyeceksin, belki becereceksin kızla arkadaş olacaksan bu sefer kız arkadaşı olduğun için seni istemeyecek vs vs

Sana çok güzel bir tavsiye, eğer özgüven eksikliğin varsa spora başla dostum. Fitness'a vücudun geliştikte özgüvenin artacaktır, utanç falan kalmayacaktır güven bana. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı