Hot Wheels koleksiyonu yapanlar var mı?

Matchbox, Hot Wheels'a göre kalite olarak kat kat daha iyi. İncelesen anlarsın zaten. Hot Wheels devri bitti artık, zaman Matchbox'a kayma zamanı.

Hocam benim tüm arabalar Hot Wheels, sadece 1 tane Matchbox var. Detay olarak kesinlikle Matchbox daha iyi ama malzeme kalitesi olarak Hot Wheels bence.

Aslında yanılıyorda olabilirim çünkü aynı fabrikada üretiliyor diye biliyorum.

Bende 5 tane Hot Wheels, 1 adet Matchbox var. Ama Şok marketten aldığım HW arabaların farları varken, D&R'dan aldıklarım da yok, baya gıcık ediyor beni bu durum. :D
1669474344494.png

Modeller sırasıyla, Dodge Viper (D&R), Dodge Challenger 18 (D&R) , Nissan Z Proto 21 (Şok), Dodge Charger 15 (D&R), Chevy El Camino 68 (Şok), Cadillac CT5 V (Matchbox ve D&R).

Hocam benim tüm arabalar Hot Wheels, sadece 1 tane Matchbox var. Detay olarak kesinlikle Matchbox daha iyi ama malzeme kalitesi olarak Hot Wheels bence.

Aslında yanılıyorda olabilirim çünkü aynı fabrikada üretiliyor diye biliyorum.
Aynı fabrika değil ancak sahipleri aynı. Malzeme kalitesine gelirsek hwde bı tane boya türü var, ellemesen bile boya bozuluyor. Dokununca değişik bir hissiyatı var zaten. Elinde olan modelleri söyle, belki sende de o boya türünden vardır. Dekaller silik veya yeri kaymış şekilde basılabiliyor. Model kalıplarında da azımsanmayacak derecede hatalar oluyor. Matcbox'da pek bunlara rastlayamazsın.

Bende 5 tane Hot Wheels, 1 adet Matchbox var. Ama Şok marketten aldığım HW arabaların farları varken, D&R'dan aldıklarım da yok, bayağı gıcık ediyor beni bu durum. :D
Eki Görüntüle 1585074
Modeller sırasıyla, Dodge Viper (D&R), Dodge Challenger 18 (D&R), Nissan Z Proto 21 (Şok), Dodge Charger 15 (D&R), Chevy El Camino 68 (Şok), Cadillac CT5 V (Matchbox ve D&R).
Dodge bayağı güzel duruyor hocam.

Aynı fabrika değil ancak sahipleri aynı. Malzeme kalitesine gelirsek hwde bir tane boya türü var, ellemesen bile boya bozuluyor. Dokununca değişik bir hissiyatı var zaten. Elinde olan modelleri söyle, belki sende de o boya türünden vardır. Dekaller silik veya yeri kaymış şekilde basılabiliyor. Model kalıplarında da azımsanmayacak derecede hatalar oluyor. Matcbox'da pek bunlara rastlayamazsın.

Mesela elime alınca kaliteli gelenler;

LBWK GTR R35

Shelby Cobra GHC75

2016 Honda Civic

McLaren F1 GTR

'67 Camaro

Bana kalitesiz gelen Matchbox ise Tesla Roadster.

Ama mesela listede olmayan diğer araçlar bildiğin tüy gibi hafif ve kalitesiz. Hiçbiri Sth veya Th değil.

Geleceğe Dönüş DMC DeLorean bulana kadar Hotwheels araçları biriktirmeye ant içmiştim. Beklediğimden daha kısa sürede buldum kız arkadaşım hediye almış bana. :D

Soldaki ikisi Matchbox, kalan dördü ise Hotwheels.

Soldan sağa sırasıyla; Mazda RX-7, Tesla Model Y, Toyota Tacoma, DMC DeLorean, Porsche 911 GT3, Audi RS E-Tron GT

3da10400-d7fc-40cd-a4c0-dc3cd3b63180.jpg

931e4bc0-9639-4397-a5b0-e09cab58de76.jpg

5f476c71-691c-44d0-86f7-b291ca060899.jpg

e36b202d-5dd5-4333-9c70-82460d2eea92.jpg

Mesela elime alınca kaliteli gelenler;

LBWK GTR R35

Shelby Cobra GHC75

2016 Honda Civic

McLaren F1 GTR

'67 Camaro

Bana kalitesiz gelen Matchbox ise Tesla Roadster.

Ama mesela listede olmayan diğer araçlar bildiğin tüy gibi hafif ve kalitesiz. Hiçbiri Sth veya Th değil.
Tesla Roadster iyiydi be. Niye beğenmedin? 1/64'de ağır olmasını beklemek hata olur zaten.

Geleceğe Dönüş DMC DeLorean bulana kadar Hotwheels araçları biriktirmeye ant içmiştim. Beklediğimden daha kısa sürede buldum kız arkadaşım hediye almış bana. :D

Soldaki ikisi Matchbox, kalan dördü ise Hotwheels.

Soldan sağa sırasıyla; Mazda RX-7, Tesla Model Y, Toyota Tacoma, DMC DeLorean, Porsche 911 GT3, Audi RS E-Tron GT

Eki Görüntüle 1585090

Eki Görüntüle 1585092

Eki Görüntüle 1585093

Eki Görüntüle 1585094
DeLorean'da bariz üretim hataları mevcut, işte bundan bahsediyordum.

Tesla Roadster iyiydi be. Niye beğenmedin? 1/64'de ağır olmasını beklemek hata olur zaten.

DeLorean'da bariz üretim hataları mevcut, işte bundan bahsediyordum.
Evet bir tık öyle, bazı boyaları hatalı ve ön tekerleği çok hafif yamuk. Düz zeminde ittirdiğim zaman sola doğru dönüyor Ama rafımda durması için aldığım için benim açımdan sıkıntı yok.

Bu arada çok net Matchbox daha kaliteli.

Geri
Yukarı