Hotfileda Kalan Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

alicansaglam

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Hotfile üzerinde 3-5 GB gibi bir dosyam vardı. Bu dosyaların neredeyse tamamı yaptığım modlardı. Oyunlara yaptığım modları çok sevdiğim ve güvendiğim için her zaman öncelikli olarak hotfilea yüklüyordum. Ardından Gerekirse farklı sitelere yüklüyordum. Lakin hotfile kapandıktan sonra beynimden vurulmuşa döndüm. Adeta ortada kaldım.

Site kapatıldıktan sonra geçen zaman içerisinde zaman buldukça eski dosyalarımı bulup tekrar bu siteye yüklemeye başladım. Lakin Türkiye'deki upload hızı malumunuz. Yandex üzerinden senkronizasyon yoluyla dosyalarımı yüklüyorum.

Aslında bir çok dosyamı yükledim lakin onlarca hatta yüzlerce konu var sitemde ve onların hepsini yenilemek gerekiyor. Ama ben gereksiz deyip silmiştim 1-2gb dosyayı şimdi onun acısını çekiyorum açıkçası. Dosyalarım harddiskte yok. Dosyalar sadece hotfile üzerinde kayıtlı duruyor. O dosyaları çekmek istiyorum ama nasıl yaparım hiçbir fikrim yok.

İnternette dosyalarımı kurtarabileceğim bir site olduğunu gördüm. Bu site, "http://web.archive.org/web/20131122101442/http://hotfile.com/", üzerinde hotfile bilgilerimi girdiğimde login sayfası çıkıyor ve o sayfa bembeyaz kalıyor. (Reklam yasak değil diye biliyorum zaten bu reklam sayılmaz. Korsan içerik yasak bunu da biliyorum lakin amacım korsana destek vermek de değil),

Bu konuda bilginiz varsa lütfen paylaşın. Şu işi aklımdan çıkarmak istiyorum artık. Yabancıların bir şeyler yaptığına inanıyorum ama internette bir şey bulamadım.

İyi forumlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
En başta Hotfile'a, daha doğrusu bir filehosta güvenmekle hata etmişsiniz. Bu tarz sitelerin yarını asla garanti değildir.

Geçmiş olsun, ne diyeyim.

Teşekkürler. Rapidshare depositfiles gibi siteler varken dosyalarımı silmeyen ve reklam yapmayan bir site idi. Sonuçta kendi yaptığım modlar olunca küçük sitelerde çalışabilirdim sadece. Son dönemde mediafire kullanıyordum ama nedense ona da hiç güvenmiyorum. Şuan yandex her şeyim oldu. O olmadı dropbox gibi bir seçenek var. Keşke yandex ben bu işe başladığımda Türkiye'de olsaydı... Her neyse öneri varsa alayım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı