Hotline Miami 2 45 FPS kilidi var

İşletim sistemi
Windows 10

arasyuksel

Hectopat
Yer
Empire Bay
Daha fazla  
Hotline Miami 2'yi Steam'den alalı aylar oldu ancak daha yeni başlayabildim. Fakat oyunda maksimum 45 FPS alabiliyorum.

Ve oyun da bu yüzden takıla takıla ilerliyor. Yani pek oynanabilir değil.

Çözünürlüğü falan düşürdüm ama etki etmedi. V-Sync'i açıp kapatmam da etki etmiyor. Pencereli ekran şeklinde de denedim ama etki etmedi. Ayarlar kısmında başka ayar yok zaten.

Sizce sorun ne olabilir? Bu sorunu daha önce yaşayan var mıdır?

Ve aklıma geldi, mesela FC3'te Config dosyası vardı. Ayarlar oradan not defteri ile değiştirilebiliyordu. Hotline Miami 2 için de böyle bir dosya var mıdır? İyi günler.

Gelistiricinin sundugu birkac cözüm mevcut. Öncelikle oyunu oynarken laptopun sarjda olmasini ve yüksek performans ayarlarinda kullanmanizi söylemis. En güncel GPU sürücüsünün yüklü oldugundan, ayriyeten oyunun harici ekran kartini kullandigindan emin olun demis. V-Sync'i zaten devre disi birakmissiniz.

Ayrica Discord, Plays.TV / Raptr, Fraps, MSI Afterburner, Precision X / Riva Tuner, VirtuMVP ve benzeri programlari oyuna girerken devre disi birakin demisler.

Gelistiricinin sundugu birkac cözüm mevcut. Öncelikle oyunu oynarken laptopun şarjda olmasini ve yüksek performans ayarlarinda kullanmanizi söylemis. En güncel GPU sürücüsünün yüklü oldugundan, ayrıyeten oyunun harici ekran kartini kullandigindan emin olun demis. V-Sync'i zaten devre disi birakmissiniz.

Ayrica Discord, plays. TV / raptr, Fraps, MSI Afterburner, Precision X / riva tuner, virtumvp ve benzeri programlari oyuna girerken devre disi birakin demişler.

Laptop şarjda. En son yüksek performans idi baktım ama ayarı bulamadım.

GPU sürücüsü bildiğim kadarı ile en yeni sürüm. İstanbul'a dönünce yeniden kuracağım ama. Harici ekran kartı zaten yok, laptop dahili ekran kartlı.

Yazdığınız uygulamalar da açık değil hocam zaten. Dediğim gibi bu performans kaynaklı bir sorun değil.

Neyse, bu şekilde oyunun yarısına kadar geldim. Daha da uğraşmaya gerek yok, bu sorunu tek yaşayan benim galiba. Yardımınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı