Hotline Miami Türkçe yamasından trojan bulaştı

EFRELT

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam. Ben Hotline Miami isimli oyun için Türkçe yama arıyordum, bir tane buldum ve indirdim fakat indirdiğim zaman Windows 10 bilgisayarıma virüs bulaştığını söyledi. Ne yaptıysam silemedim. Windows üzerinden 4 tane vardı 2'sini kaldırdım diye gösteriyor. 1'inin durumu gözükmüyor ama biri şu an çalışır durumda gözüküyor. Ben bu virüsleri nasıl temizlerim? Adı trojan. Sanırım truva atı yazıyor türünde. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky, Malwarebytes gibi programlar ile tarama yaptınız mı?

Hotline Miami'nin 2 oyununun da Anonymous Çeviri üzerinde yamaları ücretsiz, oradan indirebilirsiniz virüsü sildikten sonra. Virüs için ise Malwarebytes ile tam tarama yapmanızı öneririm biraz uzun sürebilir.

Hotline Miami'nin 2 oyununun da Anonymous Çeviri üzerinde yamaları ücretsiz, oradan indirebilirsiniz virüsü sildikten sonra. Virüs için ise Malwarebytes ile tam tarama yapmanızı öneririm biraz uzun sürebilir.
knk virüs ondan bulaştı zaten : D
Kaspersky, Malwarebytes gibi programlar ile tarama yaptınız mı?
nasıl yapıcam bilmiyorumki bilgisayar konusunda çok bi bilgim yok ne yapıcağımı adım adım anlatırsanız sevinirim

knk virüs ondan bulaştı zaten : D
O zaman bir yerde hata yapmışsın çünkü client güvenilir. Ben kullanıyorum bir sürü kullanan insan var. Dediğim gibi Malwarebytes öneririm bu siteden indirebilirsin. Sosyal üzerinde tam tarama yapmanın nasıl olduğunu anlatan bir konu vardır.

Bilgisayar konusunda çok bir bilgim yok ne yapacağımı adım adım anlatırsanız sevinirim.

Windows Defender, yamayı istenmeyen yazılım ya da yanlış virüs olarak tespit etmiş olabilir. Anonymous Çeviri'nin virüslü yaması olmaz. AdwCleaner ile deneyin, olmaz ise Malwarebytes ile tarama yapın.

Aslında 2 oyun var 2 kuracaktım 1. sorunsuz oldu ama 2. de virüs bulaştı Client'den.

İndirdiğiniz dosyayı VirusTotal'e atın, inceyelim. Defender, yanlış uyarı vermiş olabilir. Panik yapmanıza gerek yok açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı