Hotmail'ime virüs bulaşmış mıdır?

RetroTape

Decapat
Merhaba, ben virüs içerikli mailler alıyordum. Biraz araştırdım ve bilgisayarımı taradım bir şey çıkmadı. Eski bilgisayarımda da bir şey yoktu ama ha bire miras kaldı gibi saçma sapan mailler geliyor. Bunun nedeni nedir ve Hotmail'ime virüs bulaşmış mıdır?

Merhaba, ben virüs içerikli mailler alıyordum. Biraz araştırdım ve bilgisayarımı taradım bir şey çıkmadı. Eski bilgisayarımda da bir şey yoktu ama ha bire miras kaldı gibi saçma sapan mailler geliyor. Bunun nedeni nedir ve Hotmail'ime virüs bulaşmış mıdır?

Hotmailinize bir yerden erişim olmuştur ve hep spam atarlar. Sakın onları açmayın ve yeni Hotmail hesabı açın.

Hayır, e-posta adresin bir veri ihlalinde açığa çıkmış. Bu yüzden kimlik avı içeren e-postalar alıyorsunuz. Microsoft kimlik avı e-postaları süzgeçten geçirirken berbat taradığından, çoğu zararlı e-postayı engelleyemiyor. Şahsen Proton mail ya da Gmail tavsiye ederim.

Ayrıca bu e-posta adresiyle önemli hesaplarını kullanmamanı öneririm. Açığa çıkmaması için ana e-posta hesabın dışında, ekstra bir e-posta adresi daha oluştur. Forum ve önemsiz sitelere bu e-posta adresi ile üye ol.

Herhangi bir şey indirmediyseniz, herhangi bir içeriğe tıklamadıysanız virüs ile alakalı endişeniz olmasın. Mail'e virüs bulaşması gibi bir olay zaten yok. Atılan spam maillerin kaynaklarını engellersiniz, olur biter.

Kesinlikle virüs bulaşma sorunu olmaz, mailiniz bir şekilde spamcıların eline geçmiş. Denildiği gibi kaynak engelleme yaparak mesela;

mail: rahatsı[email protected] gibi bir mail adresi, siz hotmail ayarlarda kaynak engelleme kısmına bu mail adresini değil de direkt spam.com yazarak engellerseniz, rahatsı[email protected] da alsalar sonrasında size mail attıklarında size ulaşmaz.
Böyle böyle hep kaynakları engeleleyerek tamamen bitirebilirsiniz ben de aynı şeyi yaptım, sürekli başka yerlerden mailler geldi geldi geldi artık kesildi tamamen yıllardır yok :))

Hayır, e-posta adresin bir veri ihlalinde açığa çıkmış. Bu yüzden kimlik avı içeren e-postalar alıyorsunuz. Microsoft kimlik avı e-postaları süzgeçten geçirirken berbat taradığından, çoğu zararlı e-postayı engelleyemiyor. Şahsen proton mail ya da Gmail tavsiye ederim.

Ayrıca bu e-posta adresiyle önemli hesaplarını kullanmamanı öneririm. Açığa çıkmaması için ana e-posta hesabın dışında, ekstra bir e-posta adresi daha oluştur. Forum ve önemsiz sitelere bu e-posta adresi ile üye ol.

Ben neredeyse tüm hesaplarımı bu Hotmail'le açtım bazılarını Gmail'e dönüştürmüştüm ama hala birkaç hesap var Gmail'e dönüştürürsem artık sıkıntı olmaz değil mi?

Ben neredeyse tüm hesaplarımı bu Hotmail'le açtım bazılarını Gmail'e dönüştürmüştüm ama hala birkaç hesap var Gmail'e dönüştürürsem artık sıkıntı olmaz değil mi?
Hayır, önemli hesaplarınızı açığa çıkmamış bir Gmail geçirmenizi öneririm. Önem arz etmeyen siteler içinde, ikinci bir Gmail oluşturup kullanabilirsiniz. Google aynı anda birden fazla oturum açmaya izin veriyor.

Hayır, e-posta adresin bir veri ihlalinde açığa çıkmış. Bu yüzden kimlik avı içeren e-postalar alıyorsunuz. Microsoft kimlik avı e-postaları süzgeçten geçirirken berbat taradığından, çoğu zararlı e-postayı engelleyemiyor. Şahsen proton mail ya da Gmail tavsiye ederim.

Aklıma takıldı da bu açık nasıl olabilir ve bir şekilde kaldırılabilir mi?

Peki bu güvenlik açığı kapanabilir mi bir şekilde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı