HP 144 Hz Monitör 1-2 Saniye Sürekli Gidip Geliyor

aykut0ztrk

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, yeni monitör aldım. HP 144 Hertz. HDMI girişiyle bağladım ancak 120 hertz alabiliyorum en fazla. Bunun dışında oyun açarken veya video masaüstünde bile sürekli ekran 1-2 saniye aralıklarla sürekli olarak gidip geliyor sinyal kesilmesi gibi. Monitörde problem yok. Başka bilgisayarda denedim. DPI girişi laptopun yok. HDMI farklı kablolalarla denedim. 144 hertz olmuyor ve 120 hertzde de böyle bir problemim var. Ekran kartım güncel. Intel'i de güncelledim. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Sistem özelliklerim:

System Manufacturer: ASUSTEK Computer INC.
System Model: GL553VE
BIOS: GL553VE. 308 (type: UEFI
Processor: Intel(R) Core(TM) i5-7300HQ CPU @ 2.50GHz (4 CPUs), ~2.5GHz
Memory: 16384MB RAM
Card name: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
Display Memory: 10111 MB
Dedicated Memory: 1979 MB
Shared Memory: 8132 MB

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI girişiyle bağladım ancak 120 hertz alabiliyorum en fazla.
Kablo kalitesine ve HDMI girişlerine bağlı olarak en fazla alabileceğiniz hız bu olabilir. Ayrıca monitörün HDMI üzerinden desteklediği hız da en fazla 120 Hz olabilir. Tam modellerini verebilir misiniz hepsinin?

Ekran kartı sürücünüzü kaldırıp tekrar yükleyebiliriz ilk olarak. Tabii 144 Hz sorununu hallederek başlamak daha iyi olacaktır sanırım.

HDMI maksimum 120 Hz veriyor diye biliyorum. DisplayPort kablosu alman lazım.

Edit: Pardon sanırım yanlış yazmışsın "DPI girişi laptopun yok" yazmışsın sanırım Display Port girişinden bahsetmişsin. Öyle ise ne yapabilirsin bilmiyorum daha iyi bilenler varsa yardımcı olurlar umarım.

Kısmen yanlış bilgi. Belirli HDMI sürümleri uygun kablo ile 144 Hz ve hatta 240 Hz bile verebiliyor. Bu tamamen monitörün optimizasyonuna ve performansına bağlı bir şey. 60 Hz kullanmak zorunda olacağınız monitörler bile olabiliyor. DisplayPort şart diyemeyiz fakat DisplayPort garanti şekilde 144 Hz verebilir diyebiliriz. :)

Kablo kalitesine ve HDMI girişlerine bağlı olarak en fazla alabileceğiniz hız bu olabilir. Ayrıca monitörün HDMI üzerinden desteklediği hız da en fazla 120 Hz olabilir. Tam modellerini verebilir misiniz hepsinin?

Ekran kartı sürücünüzü kaldırıp tekrar yükleyebiliriz ilk olarak. Tabii 144 Hz sorununu hallederek başlamak daha iyi olacaktır sanırım.

HDMI Kablosu 2.0 ve ekran modeli HP 6ML40AA 21.5" 144Hz 1ms (HDMI+VGA) yanında gelen kablosuyla denedim olmadı gidip dışarıdan kablo aldım onunla denedim ama yine de 120 Hz.

Bir arkadaşımın sorununu da böyle çözdüm, kendisinde de Viewsonic'in 144 Hz monitörü vardı. HDMI bağlantısından dolayı Nvidia Denetim Masası'nda 1080p TV olarak görüyordu. Bundan dolayı Denetim Masası'na girip çözünürlüğü normal monitör olarak seçebilirsin. Umarım anlatabilmişimdir çünkü Nvidia kart kurcalamayalı bayağı oluyor.

Aynı sıkıntı benim monitörümde de vardı ama sadece oyunlarda ekran göz kırpıyordu. Bu sıkıntıyı DP Kablo ile yaşıyordum. Ekran kartını değiştirince sorun çözüldü.:) Kaliteli bir kablo da çözebilir. Ekran kartının portlarında da bu sürüm muhabbeti var ama net bir bilgim yok. Eski ekran kartımın portlarını güncellemiştim ve kısmen çözülmüştü ama hala oyunlarda ekran gidip geliyordu.

Edit: Pardon sanırım yanlış yazmışsın "DPI girişi laptopun yok" yazmışsın sanırım Display Port girişinden bahsetmişsin. Öyle ise ne yapabilirsin bilmiyorum daha iyi bilenler varsa yardımcı olurlar umarım.

Display Port girişi yok sadece HDMI ve küçük USB C girişi galiba o var.
Aynı sıkıntı benim monitörümde de vardı ama sadece oyunlarda ekran göz kırpıyordu. Bu sıkıntıyı DP Kablo ile yaşıyordum. Ekran kartını değiştirince sorun çözüldü.:) Kaliteli bir kablo da çözebilir. Ekran kartının portlarında da bu sürüm muhabbeti var ama net bir bilgim yok. Eski ekran kartımın portlarını güncellemiştim ve kısmen çözülmüştü ama hala oyunlarda ekran gidip geliyordu.
50 Hertz'e çekince monitörde gelip gitme sıkıntısı olmuyor Hertz'i yükselttiğimde ve FPS yükseldiğinde tekrar gelip gidiyor monitör

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı