HP 15-AB019NT 1BW82EA İyi mi?

Daha fazla  
Beyler Asus X550VX 324D laptop aldım. Ürün sıkıntılı çıktı araştırdım. Baya kronik hatalı diyenler çok ondan dolayı bilgisayarı HP 15-AB019NT 1BW82EA değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce bu HP ürün iyi midir ? İkisinin özellikleri şöyle:

HP 15-AB019NT 1BW82EA i5-6300HQ 12GB 1TB 4GB GTX960M 15.6 FreeDO

Asus X550VX-DM324D i7-6700HQ 12GB 1TB 4GB GTX950M 15.6 FreeDos

Asus'u bu HP modeli ile değiştircem. Değiştirme sebebim asusun bu ürününde kronik hata olması. Sizce hp tercih edilir mi yoksa para iadesi mi yapayım direk? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler Asus X550VX 324D laptop aldım. Ürün sıkıntılı çıktı araştırdım. Baya kronik hatalı diyenler çok ondan dolayı bilgisayarı HP 15-AB019NT 1BW82EA değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce bu HP ürün iyi midir ? İkisinin özellikleri şöyle:

HP 15-AB019NT 1BW82EA i5-6300HQ 12GB 1TB 4GB GTX960M 15.6 FreeDO

Asus X550VX-DM324D i7-6700HQ 12GB 1TB 4GB GTX950M 15.6 FreeDos

Asus'u bu HP modeli ile değiştircem. Değiştirme sebebim asusun bu ürününde kronik hata olması. Sizce hp tercih edilir mi yoksa para iadesi mi yapayım direk? Yardımcı olursanız sevinirim.
HP ne kadara alacaksın?

merhaba, bu modeli yaklaşık 2 hafta önce aldım. Maddeler halinde bilgisayarı açıklamaya çalışacağım.

- İlk olarak kasa kalitesinden başlayalım. Kasa plastik fakat metal hissiyatını çok güzel veriyor ve öyle dandik değil. Gayet güzel.

- Ekranı çok güzel. IPS ve mat olması büyük bir artı. Herhangi bir sorun yaşamadım (ışık sızması vb.)

- Çift fanı mevcut oyuna girdiğiniz an ikiside kendini belli ederek çalışıyor ve gayet başarılı bir şekilde soğutuyorlar. Tavsiyem çift fanlı modeli almanız.

- Yaklaşık 2 3 saat yüksek ayarlar ve 1080p de CS:GO oynadım 160 ile 200 FPS arası veriyor. Sıcaklık değerleri de 65 i geçtiğini görmedim. Klavyenin sağ kısmında hafif bir sıcaklık var o kadar.

- Tek sevmediğim şey HDD nin yazma sesi. Eski bilgisayarımda sata SSD kullanıyordum. Sessizliğe alışınca insan gıcık oluyor. :D ama HP ye de m2sata SSD alıp takabilirsiniz slotu mevcut.

- Ses kalitesi tatmin edici düzeyde. Klavyesi ışıklandırmalı geceleri çok işe yarıyor.

- Kamerası ve mikrofonu harika. Intel in derinlik kamerası var ama kullanamadım :D

- Cihazı Hepsiburada'dan aldım. Çanta hediyesi var ama çanta 17 inç geldi biraz büyük. :D

Kısacası bilgisayar gayet tatmin edici. HP nin iade kampanyasında da yararlanırsanız çok ucuza geliyor ki bu fiyata bu performansı bulmak çok çok zor. Merak ettiğiniz sorular varsa yazabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı