HP 15-AB218NT Wİ-Fi adaptörü yükseltme

Engin3444

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar benim laptopun Wi-Fi'ı 5 GHz desteklemiyor, bundan dolayı 5 GHz destekleyen yeni bir kart almam gerekiyor. 100 Mbps fiber internet kullanıyorum ama 5 GHz desteği laptopta olmadığı için 8 Mbps internet kullanıyormuşum gibi çok yavaş.

Laptopumun modeli: HP 15-AB218nt, üzerindeki Wi-Fi kartı ise: Broadcam BCM43142 802.11 bgn Wi-Fi M.2 adapter.

Bu laptopa uyumlu, 5 GHz destekleyen, uçuk fiyatlı olmayan hangi Wi-Fi kartını ve nereden alabileceğimi (malum Türkiye'de Wi-Fi kartı bulmak zor) söyleyebilirseniz sevinirim. Aşağıya laptopun Wi-Fi kart girişini ve Wi-Fi kartının resmini de ekliyorum. Bir diğer sıkıntı da benim laptopta Wi-Fi kartına bağlamak için bir tane anten var ama kartlarda iki tane anten bağlantı noktası mevcut, bu anten sayısını nasıl artırabilirim?

IMG_2455.jpg
IMG_2456.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici olarak bunu almanızı tavsiye ederim.

Benim cihazın kartı 2.4 desteklemesine rağmen bu aygıtla 5 GHz banda bağlanabiliyor mu? Benim laptopun dahili Wi-Fi donanımını iptal mi ediyoruz nasıl oluyor tam olarak.

Benim cihazın kartı 2.4 desteklemesine rağmen bu aygıtla 5 GHz banda bağlanabiliyor mu? Benim laptopun dahili Wi-Fi donanımını iptal mi ediyoruz nasıl oluyor tam olarak.

Laptop içine dahili olanı takmayın. Sadece bunu USB portundan takın.

Anakartla uyumlu çalışır mı bilemeyiz. Wi-Fi kartınız M.2 üzerinden sistemle iletişim kuruyor. Belki AX200 ile uyumlu çalışabilir. Antenler için Aliexpress'te 'laptop Wi-Fi antenna' yazarsanız çıkacaktır. Genelde monitörün arkasına konumlandırılır. Paneli söküp arkadaki antenleri değiştirebilirsiniz.

Anakartla uyumlu çalışır mı bilemeyiz. Wi-Fi kartınız M.2 üzerinden sistemle iletişim kuruyor. Belki AX200 ile uyumlu çalışabilir. Antenler için Aliexpress'te 'laptop Wi-Fi antenna' yazarsanız çıkacaktır. Genelde monitörün arkasına konumlandırılır. Paneli söküp arkadaki antenleri değiştirebilirsiniz.
hocam intelin 9260ngw diye bi modeli varmış o uyar mı acaba

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı