HP 15 af112nt Ekran Kartı Sürücü Yükleyince Ekran Kasıyor

zenozz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 ay önce (HP 15-AF112NT AMD A8-7410 2.2GHZ-8GB-1TB HDD-15.6"-2GB-W10 NOTEBOOK) linkteki laptobu aldım. Bilgisayarın ekran kartında anlam veremediğim sorunlar var. HP'nin bana verdiği driverlar oyun açmıyor. AMD'nin sitesinden r5 m330 16.3.2 sürümünü indiriyorum kurulumu yapıyorum bu sefer masaüstü kasıyor ve yazı yazmak bile işkence oluyor. R5 m330 15.1.2 sürümünü denedim bu sürümde ise kasma minumama indi ama hissediliyor bu sefer de görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu iletisi geliyor. Ekran kapanıp açılıyor devre dışı gibi bi ses geliyor acaba ekran kartı arızalı mı yoksa kronik mi anlamadım. Lütfen bi çare bulun. Alalı 2 ay oldu 5'e yakın format atmak zorunda kaldım. DDU denen programla da denedim CCleaner'la da temizlik yaptım yapmadığım şey kalmadı. Deliricem
s20.gif
HP online destek sağladım onlar da bulamadı. Anlam veremdiler servise yollasam mı yollamasam mı kararsızım. Yardımlarınızı, düşüncellerinizi, yorumlarınzı bekler emeği geçenlere teşekkürü borç bilrim.

Sistem özellikleri
win 10 64 bit
8 GB RAM DDR3
1 TB harddisk
AMD a8 7410 2.2 2.5 GHz işlemci
AMD radeon r5 ekran kartı
ikinci ekran kartı r5 m330

Son düzenleyen: Moderatör:
Hp nin servisi İstanbul Zincirlikuyu da ve evinden alıp götürüp geri getiriyorlar
Ki spor yapacağım diyorsan metrobüs bugün bedavalığın son günü. Bende Hp kullanıyorum cidden çoook yardım ediyorlar. Servisine götür. Garantisi daha bitmemiş. Ama şimdi format atman çok alakasız olmuş. Ama not edersin neden format atmak istediğini. Bence servisine götür...

Teşekkür ederim cevabınız için format atmamı HP supporttan söylediler ben de ona göre hep hareket ettim acaba ekran kartı bozuk veya arızalı olabilir mi çünkü daha 2 aylık bilgisayar servise vermek istemiyorum aslında.

Olabilir. Servise yolla en azından hatalı ürünlere neden sebep olduğu bakılır. Ne sorunu varsa bedava zaten para almıyorlar. Çünkü bende Hp nin servisine gönderdim.

Hocam daha göndermedim servise kurstaydım. Mesajınız yeni gördüm. Şu an deniyecem o sürümü bakıyım sonucu yazarım inşallah.

Kardeşim sorunun devam ediyor mu? Bende HP 15 serisini kullanıyorum bende 1 GB modeli var. 16 üstünü yükleyince kasıyor.

kardeşim sorunun deavm ediyor mu bedne hp 15 serisini kullanıyorum bdnede 1 gblı modeli var 16 üstünü yükleyince kasıyor

Kardesim sorun 16 sürümünde yazilimsal yani 15'de takir takir ama 16'da vasat bir durum. Bakalim AMD ne zaman düzelticek bu sorunu. Onu bekliyoruz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı