Çözüldü HP 15-BC500NT Laptop kasası nasıl açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cihan2435

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendesi
Merhaba arkadaşlar, laptop RAM yükseltmesi için laptop kasasını açmam lazım, laptopta RAM bölmesine ulaşmak için ayrı bir kısım veya kolayca ulaşmak için çentikli bir mekanizma yok kasa bütün gözüküyor. İntenette video falan da bulamadım. Laptop modeli HP 15-BC500NT, laptop fotograflarını da yükleyeceğim kasayı açmama yardımcı olur musunuz?
@kuzhan123456 galiba sizde de aynı laptop mevcut yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 1606483917024.jpg
    1606483917024.jpg
    129,6 KB · Görüntüleme: 167
  • 1606483917032.jpg
    1606483917032.jpg
    93,8 KB · Görüntüleme: 158
Son düzenleme:
Çözüm
HP ile görüştüm, garantinin dolmasına 8 ay varmış ve RAM takviyesi yapmak garanti dışı bırakmıyormuş. Şimdi açmaya çalışacağım takıldığım yer varsa yazarım.

Aha sanıırm buldum :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izler misin cihaz senin cihaz ile aynı gibi geldi.
%90 sistem şöyledir.
1-Arkada bulunan tüm vidaları sök.
2-ön taraftan klavyeyi sök.
3-Klavyenin altında arkayı tutan vida varsa sök.
4-CD-ROM varsa onun vidasını sök.
5-CD-ROM'u çıkarınca arka kapağın birkaç vidası daha çıkıyor altından onları sök.
6-ınce bir kart yardımı ile kapağı tutan klipleri bütün kenarları geze geze aç.
7-Kasasyı kibarca açmayı dene eğer açılmıyor ise sağını solunu kontrol et.

Buradan yapabileceğim yardım en fazla bu kadar. Anlamadığın takıldığın yerde fotoğraf atarsan devam edebilirim :D.

Yakın modellerde gördüğüm kadarı ile arkada vidaları söktükten sonra ön tarafa kart sokup kasa çıkartılıyor. Ayriyeten gizlenmiş vida da olabilir diyorsunuz. Deneyeyim bakalım olacak mı?
Kasa altındaki bütün vidaları sökün. Eğer gelmezse plastik ayakların altına vida gizlemiş olabilirler.
Plastik ayaklar sonrasında kolayca geri takılır mı?

Yakın modellerde gördüğüm kadarı ile arkada vidaları söktükten sonra ön tarafa kart sokup kasa çıkartılıyor. Ayriyeten gizlenmiş vida da olabilir diyorsunuz. Deneyeyim bakalım olacak mı?

Plastik ayaklar sonrasında kolayca geri takılır mı?

Benim adımları izle eğer 7. adımda kasa açılmazsa ayakların altına bak. Bir de garantisi dolduysa aç dolmadıysa elleme bence.

Ne kadar var dolmasına?
Eğer çok az varsa dolmasını bekleyin.
Çok fazla var ise yetkili servisle görüşün.
Eğer o kasayı açarsanız garanti dışı kalır. Yapacağınız tüm işlemleri bunu bilerek yapın.

HP ile görüştüm, garantinin dolmasına 8 ay varmış ve RAM takviyesi yapmak garanti dışı bırakmıyormuş. Şimdi açmaya çalışacağım takıldığım yer varsa yazarım.

Aha sanıırm buldum :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izler misin cihaz senin cihaz ile aynı gibi geldi.

Çözüm

Geri
Yukarı