HP 15-BS008NT Laptop SSD ve RAM Montaj

deaditekm

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Serbest Meslek
Elimde HP 15-BS008NT marka laptop var, uzun zamandır kullanmıyorum atıl vaziyette durmasın işe yarasın diye günlük sıradan işlerde kullanmaya karar verdim.
Haliyle biraz yavaş SSD ile biraz performansını arttırmak istiyorum zaten oyun oynamak gibi bir amacım yok, hızlı açılsın, arka plan programları hızlıca yüklensin, internette gezerken can sıkmasın diye SSD takmaya karar verdim.

Bu modele önerebileceğiniz en uygun fiyatlı SSD ve bu işlemi yaparken kullanmam gereken ekstra araçlar hakkında bilgi verirseniz sevinirim, SSD'nin kaç GB olduğu önemli değil 120GB bile işimi görür.
Ayrıca DVD sürücüsünü kullandığım için onun yerine değil de direk HDD yuvasına takmak istiyorum bir kızak satın almam gerekir mi?

Ve en önemlisi de şu, ben buna format attığım zaman Windows 10'u etkinleştirmeme gerek kalmıyor Key BIOS'a gömülü olsa gerek ama yeni SSD taktığımda ona Windows 10 kurduğum zaman yine o gömülü key otomatik etkileştirecek mi yoksa onu kayıp mı edeceğim?
Windows'u kaybetmemek için aşağıda linkini paylaştığım rehberdeki gibi tüm sistemi SSD'ye direk kopyalamam gerekir mi?

Edit: Ayrıca RAM yükseltmesi de yapmak istiyorum hangi RAM'den ve maksimum kaç GB'a kadar alabilirim acaba?

Yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınız en fazla toplamda 16 GB RAM destekliyor. Sisteminizde 4 GB DDR4 2133 MHz RAM var. 8 GB DDR4 2133 MHz RAM alabilirsiniz. Tahminimce HYNİX marka RAM var siz yinede program yardımıyla bakıp aynı marka almaya çalışın. RAM yükseltme'den önce BİOS sürümünüzün güncel olduğundan emin olun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı