Çözüldü HP 15-BS102nt Laptop Wi-Fi görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OYUNM

Picopat
Yer
Windows Edge'yi seven ve öneren bir insan.
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Laptop'um internete bağlanmıyor hiçbir Wi-Fi gözükmüyor. Konuyu nasıl açtın derseniz Ethernet'teyim. PC yarın için lazım ve kablo masaya yetişmiyor. Windows ağ sorunlarını gider, menüsüne girip Wi-Fi'yi seçtim ve ekteki resim çıktı. Yönetici olarak düzelt dediğim zaman düzelmiyor. Ne yapabilirim? Cihaz modeli: HP 15-BS102nt. Yardım ederseniz çok sevinirim 😇.

Ekran görüntüsü 2021-02-21 213447.jpg

Arkadaşlar merhaba. Laptop'um internete bağlanmıyor hiçbir Wi-Fi gözükmüyor. Konuyu nasıl açtın derseniz Ethernet'teyim. PC yarın için lazım ve kablo masaya yetişmiyor. Windows ağ sorunlarını gider, menüsüne girip Wi-Fi'yi seçtim ve ekteki resim çıktı. Yönetici olarak düzelt dediğim zaman düzelmiyor. Ne yapabilirim? Cihaz modeli: HP 15-BS102nt. Yardım ederseniz çok sevinirim 😇.

Eki Görüntüle 889846
Aygıt Yöneticisini aç. Ağ Bağdaştırıcıları kısmına çift tıklayıp, pencerenin görüntüsünü al ve buraya at.

Burada çalışıyor gözüküyor. O zaman bir Ubuntu kurulum USB'si oluştur ve bilgisayarı bu USB'den başlat. Kuruluma girme, Try Ubuntu'ya gir. Wi-Fi sağ üstte olacak. Oraya tıkla ve diğer ağlar gözüküyor mu kontrol et. Eğer gözüküyorsa kartta sıkıntı olmadığını, ya driverlarda ya da sistemde yaptığınız herhangi bir değişiklikten kaynaklı sorun olduğunu anlayacağız.

Burada çalışıyor gözüküyor. O zaman bir Ubuntu kurulum USB'si oluştur ve bilgisayarı bu USB'den başlat. Kuruluma girme, try Ubuntu'ya gir. Wi-Fi sağ üstte olacak. Oraya tıkla ve diğer ağlar gözüküyor mu kontrol et. Eğer gözüküyorsa kartta sıkıntı olmadığını, ya driverlarda ya da sistemde yaptığınız herhangi bir değişiklikten kaynaklı sorun olduğunu anlayacağız.

Başka çaresi yok mu acil lazım ve bu işlemler beni korkutuyor.

Başka çaresi yok mu acil lazım ve bu işlemler beni korkutuyor.
Driver'ı silip tekrar yükleyebilirsin. Ama fayda edeceğini sanmıyorum. Dene istersen. Bu işlemlerde herhangi sisteme zarar verecek şeyler yok. Sadece boş bir USB bulman gerek. Burada kartın çalışıp çalışmadığını kontrol edeceğiz.

Driver'ı silip tekrar yükleyebilirsin. Ama fayda edeceğini sanmıyorum. Dene istersen. Bu işlemlerde herhangi sisteme zarar verecek şeyler yok. Sadece boş bir USB bulman gerek. Burada kartın çalışıp çalışmadığını kontrol edeceğiz.

Boş USB diye bir şey yok evde.

Geri
Yukarı