HP 15-DA2010NT Hackintosh kurma

• Konuyu başlatan mvm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 649
Destekleniyor diye biliyorum. @Fjallsárlón'da bir bilgi versin ekstra olarak. İmaj indikten sonra bir USB belleğe yazdırıp (32 GB öneririm) "Comet Lake" için olan config dosyasını "config.plist" oalrak adlandırıp kurulumu yapmayı deneyin.

Tamamdır hocam. İmaj iner inmez Win32DiskImager'la USB'ye yazdırıp config adlandırmasını da yapıp kurulumu deneyeceğim ve sonucu (hataların görüntüleri) paylaşacağım.
Monterey imajıyla illk denemin sonuçları şu şekilde:

İlk resim (son satırı "AppleCredentialMana" olan), ilk boot denememde takılan yer.

İkinci resimdeki sonuç ise, tekrar boot edip önce "CleanNvram"i çalıştırdıktan sonraki boot'ta karşılaştığım sonuç.

Ne anlama geldiği konusunda hiçbir fikrim yok! :(

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    107,2 KB · Görüntüleme: 13
  • 2.jpg
    2.jpg
    127,7 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Tamamdır hocam. İmaj iner inmez Win32DiskImager'la USB'ye yazdırıp config adlandırmasını da yapıp kurulumu deneyeceğim ve sonucu (hataların görüntüleri) paylaşacağım.
Monterey imajıyla illk denemin sonuçları şu şekilde:

İlk resim (son satırı "AppleCredentialMana" olan), ilk boot denememde takılan yer.

İkinci resimdeki sonuç ise, tekrar boot edip önce "CleanNvram"i çalıştırdıktan sonraki boot'ta karşılaştığım sonuç.

Ne anlama geldiği konusunda hiçbir fikrim yok! :(
EFI dosyanızı atabilir misiniz?

Dosyalar şu an gözükmüyor. Doğru eklediğinizden emin misiniz?

Evet, görüntülenmedi nedense. Metin dosyası eklemeye yönelik bir seçenek göremedim, "Görsel yükle" düğmeciğinde "txt" dosyası da yüklenebileceğine dair bir açıklama görünce oradan mesaja ekledim üç adet dosya ("txt" formatında iki log dosyası ve "config.plist" dosyası) ama görüntülenmedi nedense. İnternette farklı bir yükleme kaynağına yükleyip bağlantısını mı paylaşmam gerekiyor?

Evet, görüntülenmedi nedense. Metin dosyası eklemeye yönelik bir seçenek göremedim, "Görsel yükle" düğmeceğinde "txt" dosyası da yüklenebileceğine dair bir açıklama görünce oradan mesaja ekledim üç adet dosya ("txt" formatında iki log dosyası ve "config.plist" dosyası) ama görüntülenmedi nedense. İnternette farklı bir yükleme kaynağına yükleyip bağlantısını mı paylaşmam gerekiyor?
Google Drive veya onun gibi servislere yüklemeyi deneyin.

Tamamdır. Ben şu an müsait değilim bu yüzden kontrol edemeyeceğim. Ayrıca sorununuz için farklı bir konu oluşturmanız daha iyi olur.

Elbette, siz veya konuyu takip eden diğer arkadaşlardan müsait vakitlerinde bir çözüm önerisi gelirse deneyip sonucu paylaşırım, ilginiz için teşekkür ederim.

Farklı bir konu oluşturmak derken, şu anda bu hususta yaşamakta olduğum soruna dair yeni bir başlık açmayı mı kastediyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı