HP 15-DK1007NT RAM yükseltme

hunter6688a

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam!

İki ay önce HP Pavilion Gaming 15 DK1007NT modelini aldım. 8 GB RAM bulunmakta sistemimde. 8 GB daha RAM ilave etmek istiyorum. Görev yöneticisinde RAM 2933MHz gösteriyor ancak HP Support ve CPU-Z programlarında 8 GB 3200MHz Samsung RAM gösteriyor. Almak istediğim RAM ise bu: Crucial ntb CT8g4sfra32a 8 GB DDR4 3200 MHz CL22 notebook RAM.
Eğer bu belleği alırsam Samsung bellekle uyum içinde çalışır mı?

Dosya Ekleri

• Ekran 1.PNG
    Ekran 1.PNG
    170,1 KB · Görüntüleme: 34
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    201,8 KB · Görüntüleme: 30
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    97,1 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı PC var ve almayı düşündüğün RAM'den taktım uyum sağladı ama benim kendi RAM'i mikron markaydı Crucial de mikronun alt markası idi belki etkisi olmuştur. Hocam bir de bir şey soracağım benim PC çok ısınıyor kısa sürelerde 95-96 hatta anlık 101 dereceleri görüyorum işlemcimde, aynı PC oldukları için soruyorum ona göre garantiye vereceğim de.

Bende de aynı PC var ve almayı düşündüğün RAM'den taktım uyum sağladı ama benim kendi RAM'i mikron markaydı Crucial de mikronun alt markası idi belki etkisi olmuştur. Hocam bir de bir şey soracağım benim PC çok ısınıyor kısa sürelerde 95-96 hatta anlık 101 dereceleri görüyorum işlemcimde, aynı PC oldukları için soruyorum ona göre garantiye vereceğim de.
Garantiye verin not olarak da "çok ısınıyor fan temizliği ve termal macun değişikliği yapılması gerekiyor" yazın.

Garantiye verin not olarak da "çok ısınıyor fan temizliği ve termal macun değişikliği yapılması gerekiyor" yazın.
3 ay oldu alalı sizce fan temizliği ve termal macun degişimi kurtarır mı? Bir de geçen hafta ekranda ölü piksel gibi bir şey çıktı lakin kapatıp açınca PC'yi geçiyor belli bir süre sonra tekrar geliyor. Onun için de göndermeyi düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210119_124200.jpg
    IMG_20210119_124200.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 35
Arkadaşlar selam!

İki ay önce HP Pavilion Gaming 15 DK1007NT modelini aldım. 8 GB RAM bulunmakta sistemimde. 8 GB daha RAM ilave etmek istiyorum. Görev yöneticisinde RAM 2933MHz gösteriyor ancak HP Support ve CPU-Z programlarında 8 GB 3200MHz Samsung RAM gösteriyor. Almak istediğim RAM ise bu: Crucial ntb CT8g4sfra32a 8 GB DDR4 3200 MHz CL22 notebook RAM.
Eğer bu belleği alırsam Samsung bellekle uyum içinde çalışır mı?
Hocam bu modelde tek RAM slotu var benim bildiğim.
Hatta alacağım zaman dk-0013nt’yi almıştım bunda tek slot olduğu için.

buraya göre çift slot var

bunlar uyumlu çalışır crucialda alabilirsin HyperX'da biraz daha kaliteli hynix dram çıkabilir

buraya göre çift slot var

bunlar uyumlu çalışır crucialda alabilirsin HyperX'da biraz daha kaliteli hynix dram çıkabilir
Alacağım zaman hem satıcıya sormuştum hem alanlara. Belki satıcı yanlış girmiş olabilir. Ya da ben yanlış biliyor olabilirim.

Dosya Ekleri

• E3B374E3-8E4E-4A0E-9A3F-996A8F877A37.png
    E3B374E3-8E4E-4A0E-9A3F-996A8F877A37.png
    286,9 KB · Görüntüleme: 37
Alacağım zaman hem satıcıya sormuştum hem alanlara. Belki satıcı yanlış girmiş olabilir. Ya da ben yanlış biliyor olabilirim.

burada da na modelinde 2 slot görünüyor genelde son 2 harf hp'de ülkeyi temsil ediyor sanırım

Geri
Yukarı