HP 15-DW2005NT oyunlarda işlemci ve ekran kartı frekanslarının sabit kalmasının çözümü

PHX LaraCroft

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba forumda birçok arkadaş bu HP 15-DW2005NT bilgisayardan şikayetçi uzun uğraşlar sonucu bir arkadaşın da yardımı ile bu sorunu söyle çözdüm. Öncelikle bilgisayarım 1035G1 işlemci ve MX 330 ekran kartına sahip. Çözüm şekli ise fotoğraflar yardımı ile bakabilirsiniz. Sorunum frekansların oyunlarda sabit kalıp darboğaz yapmasıydı bu şekilde çözdüm. Sizler daha yüksek değerler verebilirsiniz ben denemedim daha deneyince güncel şekilde paylaşırım tekrar. Sorularınız var ise yardımcı olmaya çalışırım.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    346,7 KB · Görüntüleme: 683
  • 2.jpg
    2.jpg
    322,1 KB · Görüntüleme: 690
  • 3.jpg
    3.jpg
    376,5 KB · Görüntüleme: 684
  • 4.jpg
    4.jpg
    355,4 KB · Görüntüleme: 650
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu işlemciler için, harici ekran kartının güç kısıtlaması nasıl kaldırılır? Ben AMD işlemcinin TDP yüksek tutsam da yine aynı. Üretici sanırım ısınma olmaması için kısıtlama yapmış ekran kartını da.

Güzel ve yararlı bir konu olmuş
Hocam ayarları yaptıktan sonra FPS sıkıntım kalmadı fakat işlemcide 80 90 dereceleri görüyorum. Bu normal mi, bir şeyi eksik ya da yanlış mı yaptım acaba?
Soğutucu
Bu soğutucuyu satın aldım. Fotoğraftaki gibi kullanıyorum. Throttlestopda max 91 MSI After Burnerda ise max 86 derece gördüm. Oyun oynarken ısı değerleri 70 85 arası değişiyor. Bu sıcaklıklarda kullanım zararlı mı? Başka ayalarda yapmalı mıyım?
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.png

Hocam ayarları yaptıktan sonra FPS sıkıntım kalmadı fakat işlemcide 80 90 dereceleri görüyorum. Bu normal mi, bir şeyi eksik ya da yanlış mı yaptım acaba?
Soğutucu
Bu soğutucuyu satın aldım. Fotoğraftaki gibi kullanıyorum. Throttlestopda max 91 MSI After Burnerda ise max 86 derece gördüm. Oyun oynarken ısı değerleri 70 85 arası değişiyor. Bu sıcaklıklarda kullanım zararlı mı? Başka ayalarda yapmalı mıyım?Eki Görüntüle 612174Eki Görüntüle 612175Eki Görüntüle 612176Eki Görüntüle 612177Eki Görüntüle 612179
Senin ısınma işlemciden kaynaklanıyor frekansı çok yükseğe çıktığı için.
ThrottleStop programına girip TPL sekmesini aç ve orada "Turbo Boost Short Power Max" var onun karşısındaki kutucuğa 15 yaz ve kaydet .

Arkadaşlar merhaba forumda birçok arkadaş bu HP 15-DW2005NT bilgisayardan şikayetçi uzun uğraşlar sonucu bir arkadaşın da yardımı ile bu sorunu söyle çözdüm. Öncelikle bilgisayarım 1035G1 işlemci ve MX 330 ekran kartına sahip. Çözüm şekli ise fotoğraflar yardımı ile bakabilirsiniz. Sorunum frekansların oyunlarda sabit kalıp darboğaz yapmasıydı bu şekilde çözdüm. Sizler daha yüksek değerler verebilirsiniz ben denemedim daha deneyince güncel şekilde paylaşırım tekrar. Sorularınız var ise yardımcı olmaya çalışırım.

Sorun çözüldü mü aktifsen dönersen sevinirim 4-5K laptop arıyorum mxli modellerin en üstü bu, alabileceğim diyeyim, i5+MX330 ile Ryzen 7 3700U Lenovo laptop arasındayım yarın sipariş vereceğim lütfen geri dön sorun çözüldüyse ekstra sorun çıktı laptop aldığına değdi mi?

Sorun çözüldü mü aktifsen dönersen sevinirim 4-5K laptop arıyorum mxli modellerin en üstü bu, alabileceğim diyeyim, i5+MX330 ile Ryzen 7 3700U Lenovo laptop arasındayım yarın sipariş vereceğim lütfen geri dön sorun çözüldüyse ekstra sorun çıktı laptop aldığına değdi mi?
Kanka hangisini almaya karar bende senin gibi ikisi arasında kararsız kaldım.AMD de sonrada ram taktırım diye kararsızım.

Senin ısınma işlemciden kaynaklanıyor frekansı çok yükseğe çıktığı için.
ThrottleStop programına girip TPL sekmesini aç ve orada "Turbo Boost Short Power Max" var onun karşısındaki kutucuğa 15 yaz ve kaydet.

Ben ne yaparsam yapayım undervolt yapamadım işlemciye. Ekran kartını kısıp bazı oyunlarda 70 derece sabit görebiliyorum ama işlemci bazlı oyunlarda çok kötü performans... Hocam sende de aynı model var sanırım çözümünü buldun mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı