HP 15 DW2009-NT BIOS downgrade

Schentienel

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim üzere downgrade işlemi yapmak istiyorum. Eski BIOS ile UV yapabiliyordum işlemcime ancak şu anki BIOS bunu kısıtlamış. Resmi sitesinde eski BIOS kaldırılmış nereden bulabilirim?

1 Adet BIOS var ancak onun UV desteğini hatırlamıyorum. Bir yerden öğrenme şansım var mı hangi sürüme downgrade etmem gerek?

Update etmekle downgrade etme işlemi arasında fark var mı herhangi ekstra bir şey yapmam gerek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta belirttiğim üzere downgrade işlemi yapmak istiyorum. Eski BIOS ile UV yapabiliyordum işlemcime ancak şu anki BIOS bunu kısıtlamış. Resmi sitesinde eski BIOS kaldırılmış nereden bulabilirim?

1 adet BIOS var ancak onun UV desteğini hatırlamıyorum. Bir yerden öğrenme şansım var mı hangi sürüme downgrade etmem gerek?

Update etmekle downgrade etme işlemi arasında fark var mı herhangi ekstra bir şey yapmam gerek mi?

Update etmek sürüm yükseltmektir. Downgrade ise yeni sürümden eski sürüme geçiş yapmaktır. Normal şartlarda downgrade izin verilmez. Biz sürüm düşürmeye zorlayacağız. Batarya var mı? BIOS yazılımcısı kim? Phoenix American Megatrends vs. BIOS sürümü nedir? Bunları belirtin ben eski Samsung laptopuma downgrade yapmıştım çok dikkatli olun chipset yakma riskiniz var saçma gelebilir ben tüm anakartı yakmıştım.

BIOS sürümüm F. 43.

BIOS yazılımcısı tahminimce direkt olarak HP.

Batarya bulunuyor.

BIOS'a girerek bakabilirsiniz. HP BIOS duymadım. Bir araştırma yapayım döneceğim.
Dönmek istediğiniz BIOS modeli nedir?
Sistem özelliklerinizi belirtin lütfen.

BIOS'a girerek bakabilirsiniz. HP BIOS duymadım. Bir araştırma yapayım döneceğim.
İ5 1035G1 16 GB ram MX330. Açıkçası hangi sürüme dönmem gerektiğini bilmiyorum stok gelen BIOS ile istediğim gibi UV yapabiliyordum. F41 den alt bir sürüm olduğunu hatırlıyorum sadece.
İhtiyacınız olan bikgilar burada diye düşünüyorum.
Düzenleme butonu kalkmış. Banı yedim gibi.
Hocam konumu hortlatıyorum ancak araştırmanız bitmiştir diye düşünüyorum. Bu arada BIOS yapımcım Inysıde.

Dosya Ekleri

• IMG_20210519_125635.jpg
    IMG_20210519_125635.jpg
    114,8 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleme:

Geri
Yukarı