HP "15" i5 1135G7 vs Lenovo Ideapad 5 "14" 82LM006CTX

darknihilizmside

Centipat

Bu hafta içerisinde bir laptop almayı planlıyorum, bütçem 6000 TL. Bu ikisi arasında kaldım. Bir taraftan i5 yeni nesil, RAM ve SSD'si upgrade edilebilir ama TN panelli laptop; diğer tarafta IPS panelli, çok güçlü işlemciye sahip ama darboğaz riski olan bir laptop.

Ben programlama tarafında uygulamalar kullanacağım ve o yüzden yeni nesil ve güçlü bir işlemci lazım. Bunlardan hangisini önerirsiniz? Bunlardan başka önerileriniz var mı? E

Eski nesil işlemci alma taraftarı değilim. Mesela Ryzen 7 3700U ve RAM'i falan arttırılabilir alacağıma gider bu ikisinden birini alırım.

Bu hafta içerisinde bir laptop almayı planlıyorum, bütçem 6000 TL. Bu ikisi arasında kaldım. Bir taraftan i5 yeni nesil, RAM ve SSD'si upgrade edilebilir ama TN panelli laptop; diğer tarafta IPS panelli, çok güçlü işlemciye sahip ama darboğaz riski olan bir laptop.

Ben programlama tarafında uygulamalar kullanacağım ve o yüzden yeni nesil ve güçlü bir işlemci lazım. Bunlardan hangisini önerirsiniz? Bunlardan başka önerileriniz var mı? E

Eski nesil işlemci alma taraftarı değilim. Mesela Ryzen 7 3700U ve RAM'i falan arttırılabilir alacağıma gider bu ikisinden birini alırım.
Bana kalsa intel olanı alırdım performans açısından iyi.

hocam selamlar iki cihaz arasında iyi fiyat farkı var bu fiyat farkı r7 için bence gereksiz,11.nesil çok daha randımanlı ve uzun vadede de daha çok güven veriyor hem bence büyük ekran her zaman iyidir şu an 14'' kullansam da 15.6'nın kıymeti başkadır, kolay gelsin

Bu 2 model özelinde dersen Ben HP derim. 14" yerine 15.6" olması benim için avantaj. İşlemci performansı ise 1135G7'nin daha iyi. Ayrıca HP kullanıcısı olarak söylüyorum; müşteri hizmetlerinden çok memnunum. HP'de kutudan çıkan herşey(Şarj Aleti ve batarya) 2 yıl garanti olması beni cezbetti. Diğer markalarda bu şekilde değil. Bütün bunları düşününce HP oldukça mantıklı bence :)

Ben olsam boyutundan ve işlemcisinden ötürü HP modelini tercih ederdim. Özellikle 11. Nesil ile Intel işlemciler çok performanslı hale geldi ki i5 1135G7 ile bunu net olarak anlayabilirsin. Programlama işlerinde de rahatlıkla işini görecektir. 😉

Selamlar yorumları okudum da arkadaşların önerileri dikkatimi çekti. Yeni nesil oluşu ve performans testlerindeki değer yüksekliği ile HP tercih ederdim bende

Geri
Yukarı