HP "15" i5 1135G7 vs Lenovo Ideapad 5 "14" 82LM006CTX

işlemci ve boyut ve günün sonunda daha iyi performans için hp modelini seçmen çok daha mantıklı hem 11th gen tarafında yapılan yeniliklerden sonra hem pil ömrü hem de genel performansda bir önceki nesile göre oldukça daha fazla avantaj içeriyor

Laptop gibi mobil cihazlarda kesinlikle intel işlemcili modellerden şaşmamak gerektiğini düşünüyorum. Daha önce desktop tarafında amd sistem kullanmış biri olarak ısınma için bu incelikte cihazlarda amd kullanmak hiç sağlıklı gelmiyor. Bence de Hp model alınmalı.

Laptop gibi mobil cihazlarda kesinlikle Intel işlemcili modellerden şaşmamak gerektiğini düşünüyorum. Daha önce desktop tarafında AMD sistem kullanmış biri olarak ısınma için bu incelikte cihazlarda AMD kullanmak hiç sağlıklı gelmiyor. Bence de HP model alınmalı.

Eski AMD'ler ısınıyordu yenilerde hiçbir türlü sorun yok hocam

Bu hafta içerisinde bir laptop almayı planlıyorum, bütçem 6000 TL. Bu ikisi arasında kaldım. Bir taraftan i5 yeni nesil, RAM ve SSD'si upgrade edilebilir ama TN panelli laptop; diğer tarafta IPS panelli, çok güçlü işlemciye sahip ama darboğaz riski olan bir laptop.

Ben programlama tarafında uygulamalar kullanacağım ve o yüzden yeni nesil ve güçlü bir işlemci lazım. Bunlardan hangisini önerirsiniz? Bunlardan başka önerileriniz var mı? E

Eski nesil işlemci alma taraftarı değilim. Mesela Ryzen 7 3700U ve RAM'i falan arttırılabilir alacağıma gider bu ikisinden birini alırım.

Bu hafta içerisinde bir laptop almayı planlıyorum, bütçem 6000 TL. Bu ikisi arasında kaldım. Bir taraftan i5 yeni nesil, RAM ve SSD'si upgrade edilebilir ama TN panelli laptop; diğer tarafta IPS panelli, çok güçlü işlemciye sahip ama darboğaz riski olan bir laptop.

Ben programlama tarafında uygulamalar kullanacağım ve o yüzden yeni nesil ve güçlü bir işlemci lazım. Bunlardan hangisini önerirsiniz? Bunlardan başka önerileriniz var mı? E

Eski nesil işlemci alma taraftarı değilim. Mesela Ryzen 7 3700U ve RAM'i falan arttırılabilir alacağıma gider bu ikisinden birini alırım.
HP derim bende, 11. nesiller ciddi performanslı cihazlar bir de programlama için kullanacaksın ekran boyutu yadsınamayacak bişi fiyat avantajı da var hem hayırlı olsun şimdiden

Geri
Yukarı